Українці мають отримувати прибуток від землі — Скоцик
Українці мають отримувати прибуток від землі — Скоцик

В Україні потрібно створити Аграрний банк, у якому всім новонародженим буде відкрито спеціальні рахунки. На них слід перераховувати частину коштів, які орендарі сплачують за використання землі. Про це повідомив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

За його словами, якщо такі банківські рахунки запрацюють, вони дадуть можливість українській молоді входити в доросле життя зі своїм стартовим капіталом.

«Ми підрахували, що якщо підняти на 4% орендну плату за використання земель сільськогосподарського призначення і спрямувати ці кошти на рахунки українських дітей, то на момент досягнення їхнього повноліття у кожного накопичиться 106 тисяч гривень. Це стартовий капітал, який дитина зможе використати на навчання або ж для відкриття власної справи», — підкреслив він.

За словами політика, для аграріїв таке підвищення орендної плати не стане тягарем, а при ефективному використанні, навпаки, може стати основою дешевого кредитування.

«Ми повинні законодавчо передбачити, в яких ситуаціях дитина може отримати кошти до повноліття, наприклад, у разі втрати батьків чи при серйозних хворобах. В інших же випадках це має бути довгострокове накопичення. У такому разі банк зможе ці кошти, які щороку надходитимуть, використовувати для кредитування під незначні відсотки тих же аграрних виробників. Таким чином вони зможуть за цей ресурс відкривати переробні підприємства, створювати нові робочі місця, збільшувати надходження до бюджетів усіх рівнів», — пояснює політик.

На думку Віталія Скоцика, при впровадженні земельної реформи важливо не повторити помилок, які зробили інші країни.

«Погляньмо на Бразилію. Після відкриття ринку землі рівень урбанізації там досягнув 92%, а більш ніж половина землі опинилася в руках 1% бразильців. Уряду довелось створювати спеціальне міністерство з розвитку сільських територій, яке впроваджувало різні програми, щоб заохотити людей жити в сільській місцевості. Інший приклад — Аргентина, яка необдумано дозволила міжнародним корпораціям скупити землю», — говорить Скоцик.

За його словами, головним завданням земельної реформи в Україні повинно стати напрацювання інструментів, які дозволять кожному українцю відчути, що земля - наше національне багатство.

«Подивіться на Об’єднанні Арабські Емірати. Нафту там видобувають не у всіх штатах, однак кожен громадянин має від цього зиск. До того ж, стратегія розвитку країни була вибудувана так, що, заробивши кошти на видобутку нафти, вони почали розвивати інші галузі — автомобілебудування, медицину, туристичну галузь. Шейхи розуміли, що нафта рано чи пізно закінчиться або ж знеціниться, і зуміли нею правильно розпорядитись. Українська ж земля, а це 25% світових чорноземів, здатна стати невичерпним джерелом доходів для українців і теж дати основу для розвитку всієї економіки», — переконаний він.

Водночас, аби це втілити, потрібні не хаотичні імітації реформ, а довгострокова стратегія розвитку.

«Наша основна проблема: за 25 років ми так і не збудували своєї країни. Тому і метаємось з однієї сторони в іншу після кожних виборів. Класики говорять, що для будівництва країни потрібна готовність суспільства — і у нас вона є. Дві революції і колосальний громадянський спротив зовнішній агресії це довели. І повинна бути вибудувана політична система. І будувати її треба не з даху, а знизу, від фундаменту. А наш фундамент — це власне ті люди, які творять 30% економіки, це люди, які за своїми цінностями близькі, як на Заході, так і на Сході, як на Півночі, так і на Півдні — це аграрії. І саме вони здатні розробити довгострокову стратегію розвитку країни, яка забезпечить використання наших природних ресурсів на благо всього нашого народу», — резюмував Скоцик.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 січня 2017
Три питання до біографії лідера Аграрної партії Віталія Скоцика
На сайті Agronews.ua з’явилося журналістське розслідування про  біографію голови АПУ Віталія Скоцика. Оскільки діяльність  Аграрної...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...