Україна та Польща обговорили напрями двостороннього співробітництва в АПК
Україна та Польща обговорили напрями двостороннього співробітництва в АПК

27 лютого, у м. Варшава (Польща) відбулося П’яте засідання українсько-польської Робочої групи з питань сільського господарства за участі заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової та заступника міністра сільського господарства та розвитку села Польщі Шимона Ґіжиньські. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Нагадаємо, українські свинарі просять переглянути умови поставок живих свиней із Польщі.

Також у зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України у Республіці Польща Андрій Дещиця, представники міжнародних департаментів українського і польського міністерств.

«Польща входить до ТОП-10 країн, з якими Україна має найбільший товарообіг. Ця сусідня держава для нас є не лише важливим торговельним партнером, а й країною, яка надає значну підтримку з питань реалізації євроінтеграційних завдань. Ми підтримуємо продовження нашої багаторічної успішної співпраці та її розширення новими перспективними напрямами», — зазначила Олена Ковальова.

Основними сферами двосторонньої співпраці між Україною та Польщею є ветеринарна медицина (щорічне підписання Угоди щодо сказу, боротьба з АЧС, погодження ветеринарних сертифікатів); рослинництво (сортовипробування та охорона прав на сорти рослин, селекція, насінництво); органічне насінництво (порядок реєстрації органічного насіння, порядок сертифікації та державного контролю за дотриманням законодавства і нагляду над установами, які видають сертифікати); розвиток сільських територій; земельні відносини; дорадництво; адаптація агросектору і сільськогосподарських районів України до вимог і стандартів ЄС; науково-технічна співпраця.

У свою чергу, польська сторона висловила впевненість у продовженні  співпраці за наявними напрями та готовність визначати нові, які можуть бути спільно представлені під час чергового засідання українсько-польської міжурядової Комісії з питань економічного співробітництва.

Крім того, Україна і Польща зацікавлені у збільшенні обсягів обороту сільськогосподарської продукції. Зокрема, Україна готова збільшити обсяги експорту м’яса та субпродуктів, олії, кукурудзи, ріпаку, плодів, горіхів та цедри, готових харчових продуктів тощо.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...