На Черкащині відкрили завод з переробки зернових вартістю 100 млн грн
На Черкащині відкрили завод з переробки зернових вартістю 100 млн грн

ТОВ «Мовер Міл» (с. Криві Коліна, Черкаська обл.) 21 лютого 2019 р запустило завод з переробки зернових культур. Про це повідомляє прес-служба Черкаської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств України під урожай 2019 року очікується в межах 27,7 млн га або на рівні 2018 року. 

Виробничі потужності підприємства досягають 350 т борошна на добу. Тут випускають манку, висівки, а також борошно трьох сортів (ТМ «Перший млин»).

Інвестиції в створення заводу склали близько 100 млн грн.

«Зараз ми активно вивчаємо ринки збуту висівок, борошна, манки, розробляємо партнерські відносини. Реалізуємо ж продукцію, в основному, по Україні, в той же час є вже перші контракти з європейськими партнерами », – розповів засновник заводу Володимир Мовчан.

Заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета зазначив, що сьогодні це підприємство – одне з найбільших потенційних експортерів борошна в державі.

За його словами, приємно те, що сучасне обладнання, як ось на «Мовер Міл», дозволяє виробляти продукцію з меншими витратами і при цьому має всі перспективи бути конкурентним на світовому ринку.

Тут все – автоматизовано. Важливо, що в порівнянні з іншими заводами, ще старого зразка, ми майже вдвічі менше використовуємо електроенергію на 1 т переробки пшениці. Інша перевага - людський ресурс, адже певний час виробництво може функціонувати при мінімальній кількості залучених фахівців. А ще важливий показник - вихід готової продукції, тому що сьогодні, маючи якісну сировину, можемо отримувати до 80% борошна першого сорту, – розповів директор заводу Олег Притула.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

6 березня 2019
У 2019 році посівна кампанія розпочалася на місяць раніше, – Мінагрополітики
Цього року завдяки сприятливим погодним умовам посівна кампанія розпочалася рівно на місяць раніше, ніж минулого року: …
25 лютого 2019
ТОП-3 земельних успіхів та провалів парламенту за 5 років
Чим запам’яталася Рада восьмого скликання аграріям у земельних питаннях? Я проаналізував її роботу за всі майже 5 років і …
20 лютого 2019
В Україні більшість озимих зернових культур — у доброму та задовільному стані, — НААН
Національна академія аграрних наук проаналізувала стан озимих зернових культур на території України. Переважна більшість …

Вибір редакції

2605
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4411
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …