В Україні спростили порядок ввезення незареєстрованих пестицидів
В Україні спростили порядок ввезення незареєстрованих пестицидів

Сьогодні набуває чинності спрощений порядок ввезення на митну територію України незареєстрованих пестицидів і агрохімікатів. Про це свідчить постанова Кабінету міністрів від 14 листопада 2018 р. N 958, яка починає діяти через 45 днів з дня її опублікування.

Нагадаємо, лише 20% агрохімії на ринку є запанетнованою.

Постановою скасовано необхідність погодження видачі дозволу з Мінагрополітики та Міністерством охорони здоров'я. Крім того, виключено необхідність отримання дублікату дозволу.

Попередня редакція нормативного акту передбачала, що у разі ввезення незареєстрованих пестицидів на митну територію України необхідно отримати погодження з МОЗ. А у разі ввезення насіннєвого (посадкового) матеріалу, обробленого незареєстрованими препаратами - погодженням з МОЗ та Мінагрополітики з обов'язковим зазначенням його кількості.

Дія цього Порядку не поширюється на ввезення стандартних аналітичних зразків препаратів, призначених для проведення контрольно-аналітичних вимірювань, розроблення методик визначення залишкових кількостей препаратів, приготування калібрувальних або реперних розчинів.

Суб'єкти господарювання, яким надано дозвіл, зобов'язані подавати звіти про використання ввезених незареєстрованих препаратів Мінприроди, МОЗ, а у разі ввезення обробленого ними насіннєвого (посадкового) матеріалу також Мінагрополітики.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

1364
0 0
15 листопада 2019
З’явиться карта, на якій позначать самозахоплену та незареєстровану землю, – МЕРТ
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробляє карту, на якій буде зображено територія …
21 лютого 2019
Непридатні пестициди вивозитимуть на утилізацію за кордон – постанова КМУ
19 лютого 2019 року Кабінет міністрів України, опублікувавши постанову №1212 «Про внесення зміни до пункту 11 Положення про …

Вибір редакції

4111
3 0
14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця …
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, …
1778
5 0
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 …