ТОП-20 компаній, які забезпечують третину українського експорту
ТОП-20 компаній, які забезпечують третину українського експорту

20 найбільших українських компаній забезпечують третину українського експорту. Про це свідчать результати дослідження Youcontrol, передає Економічна правда.

Нагадаємо, в Україні розпочали реєстрацію першого українського продукту з географічним маркуванням.

Згідно з підрахунками, ці компанії в 2017 році експортували продукції на близько 15 млрд доларів. Ключові українські експортери - це підприємства важкої промисловості і аграрного сектора.

У 6 з 20 компаній основний вид діяльності - виробництво чавуну, сталі та феросплавів, у чотирьох - оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин, ще у трьох - видобуток залізних руд.

Ключові товари, які продають за кордон найбільші експортери, - плоский прокат з вуглецевої сталі, напівфабрикати та інші вироби зі сталі, масло і зерно (кукурудза, пшениця, ячмінь, насіння ріпаку), а також м'ясо птиці.

У топ-20 експортерів входять: АрселорМіттал Кривий Ріг, Азовсталь, Кернел-Трейд, Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча, Запоріжсталь, АДМ Трейдинг, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, Нібулон, Сантрейд, Каргілл, Мотор Січ, Південний гірничо-збагачувальний комбінат, Нікопольський завод феросплавів, Центральний гірничо-збагачувальний комбінат, Миронівський хлібопродукт, Дніпровський меткомбінат, Державна продовольчо-зернова корпорація, Гленкор Агрікалчер, Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод, Миколаївський глиноземний завод.

Більшість найбільших експортерів входять до складу фінансово-промислових груп.

Більшість компаній з ТОП-20 в 2017 році і в 2018 році проводили від 10 до 2 тисяч операцій з низькоподатковими юрисдикціями або "офшорами". У деяких підприємствах навіть засновниками та акціонерами є особи або компанії з "офшорів", йдеться в дослідженні Youcontrol.

Три з 20 компаній знаходяться під санкціями Росії. Бенефіціар однієї з компаній - російський мільярдер Олег Дерипаска (володіє Миколаївським глиноземним заводом) - навпаки, знаходиться під санкціями української Ради Національної Безпеки та Оборони, а також Мінфіну Сполучених Штатів.

Серед країн, куди продають свою продукцію ТОП-20 експортерів, - Швейцарія, Росія, Німеччина, Люксембург, Китай, Віргінські острови, Литва, Гонконг, Ліван, Білорусь, Сінгапур, Великобританія, Киргизстан та Естонія.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...