ПАТ «Аграрний фонд» сплатив державі 211,5 млн грн дивідендів протягом 2016-2018 років
ПАТ «Аграрний фонд» сплатив державі 211,5 млн грн дивідендів протягом 2016-2018 років

Протягом трьох років ПАТ «Аграрний фонд» сплатив державі 211,5 млн грн дивідендів. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».

Нагадаємо, що ПАТ Аграрний фонд істотно розширив асортимент мінеральних добрив і ввів можливість їх обміну на зерно, щоб створити зручні умови співпраці з агровиробниками. 

Зокрема, в 2016 році підприємством сплачено дивіденди на користь держави в розмірі 116 млн грн, в 2017 році  –  24,4 млн грн, в 2018 році  –  71,1 млн грн.

Згідно з даними Аудиторського звіту, чистий прибуток ПАТ «Аграрний фонд» за 2016 рік склав 48,7 млн грн, за 2017  –  94,8 млн грн. Виконання фінансового плану в частині чистого прибутку в 2016 році склало 101,4%, в 2017 році  –  103,7%.

Голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко, коментуючи результати аудиту, зазначив: «Діяльність ПАТ «Аграрний фонд» є доказом того, що державне підприємство може і має бути прибутковим. З року в рік Товариство прибуткове і є донором державного бюджету України».

Відповідно до Аудиторського звіту, активи Товариства за вказаний звітній період зросли з 6,11 млрд грн до 6,99 млрд грн.

Варто також зазначити, що є ряд чинників, які негативно впливають на роботу підприємства. Згідно з Аудиторським звітом, виявлено, що через неналежне зберігання зерна, яке належить Аграрному фонду, держава понесла збитки у розмірі 18,8 мільйона гривень. Нестача в 4,2 тис. тонн зерна зафіксована на Полтавському та Івано-Франківському комбінатах хлібопродуктів, які знаходяться у державній власності і перебувають в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Фактично нестача в 4,2 тис тонн не складає навіть 0,1% від загального обсягу зерна, яке було закуплено ПАТ «Аграрний фонд» та покладено на зберігання на елеваторах підприємств-підрядників протягом зазначеного періоду. В той час, як збитки під час зберігання зерна в європейських країнах складають 5-7%, а в Україні в більшості випадків  –  10%.

Крім того, ПАТ «Аграрний фонд» неодноразово звертався до керівництва МінАПК з проханням передати в управління вісім комбінатів хлібопродуктів. Це дозволило би Товариству працювати більш ефективно і уникнути розкрадань.

Зокрема, аудитом встановлено, що маючи у сфері управління власні виробничі потужності, ПАТ «Аграрний фонд» міг би щорічно заощаджувати близько 10% від загальної суми коштів, які витрачаються на зберігання, навантаження та переробку зерна та продуктів його переробки.

Крім того, варто зауважити, що ПАТ «Аграрний фонд» неодноразово звертався до правоохоронних органів щодо викрадення майна фонду на тому ж ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів». Відповідні заяви були направлені до Департаменту захисту економіки Національної поліції України та Військової прокуратури України.

За зверненням ПАТ «Аграрний фонд» Управління захисту економіки Національної поліції України провело попереднє розслідування і вручило підозру керівництву ТОВ «Українська зернова компанія «Грейнкор», яке не повернуло зерно.

Також ПАТ «Аграрний фонд» ініціював досудове розслідування за недопоставку зерна компанією «Сім Інвестторг».

Нагадаємо також, що через безвідповідальну діяльність попереднього керівництва фонду Товариство втратило понад 2,4 млрд грн (а це майже половина статутного фонду) в неплатоспроможних банках «Брокбізнесбанк» та «Радикал Банк».

Однак, враховуючи складну ситуацію в країні, війну на Сході, анексію Криму та введення воєнного стану в частині областей України, ПАТ «Аграрний фонд» жодного разу не звертався до уряду з проханням збільшити статутний капітал. Натомість, як в усьому цивілізованому світі Товариство взяло кредит в «Укргазбанку», який також є державною установою.

Як результат, ПАТ «Аграрний фонд» є одним з найприбутковіших державних підприємств та лідером аграрного ринку України.

Ознайомитись з текстом Аудиторського звіту можна на сайті Товариства в розділі Розкриття інформації, Консолідована звітність та висновки аудитора.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 лютого 2019
У 2018 році дохід «Аграрного фонду» склав 147 млн грн
У 2018 році дохід ПАТ «Аграрний фонд» склав 6,9 млрд грн, чистий прибуток – 147 млн грн. Виконання фінансового плану підприємства в...
17 січня 2019
Фінансові показники 6-ти державних агрокомпаній серед ТОП-100 найбільших за І півріччя 2018 року
Міністерство економіки та торгівлі (МЕРТ) оприлюднило фінансові показники  ТОП-100 державних компаній (ДП) за І півріччя 2018 року, серед...
29 листопада 2018
Оприлюднили оновлені умови реалізації міндобрив від ПАТ «Аграрний фонд»
Осіння кампанія з реалізації мінеральних добрив вітчизняного виробництва від ПАТ «Аграрний фонд» триває. З умовами оновленої...

Вибір редакції

21 жовтня 2021
Зростання ціни на газ – причини та наслідки газового шоку для АПК
Збільшення ціни на природний газ б'є по аграрному виробництву України. Адже країна має критичну залежність від газу у найважливіших галузях...
20 жовтня 2021
Держгеокадастр ініціює зміну способу оцінки вартості землі сільськогосподарського призначення для Фонду держмайна
Держгеокадастр пропонує змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення...
18 жовтня 2021
Перші сто днів роботи ринку землі – перевага на боці оренди
Минули перші сто днів роботи ринку сільськогосподарських земель. Ми вже можемо оцінити перші результати, доступні нам завдяки моніторингу...