Державну фіскальну службу хочуть розділити на митницю та податкову
Державну фіскальну службу хочуть розділити на митницю та податкову

Державну фіскальну службу планують розділити на митницю та податкову. Це передбачає нова концепція відомства. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає Новое Время.

Нагадаємо, в Україні з'явиться електронна акцизна марка.

Об’єднання митниці та податкової породило орган, де було невідомо, хто ким керував, говорить у коментарі Радіо НВ нардеп, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Олександр Кірш. За його словами, нова концепція повинна збалансувати в правах митницю та податкову, які будуть підпорядковуватися Міністерству фінансів.

Все ж таки по суті це різні органи. Їхнє об'єднання в "Мінздох" було штучним, коли намагалися створити єдиного монстра, відповідального за гроші. Курирувати нові окремі органи має Міністерство фінансів. Вони мають бути паралельними одне одному, а не так, що податкова важливіша за митницю. Бо їхній інтерес різний. Той ПДВ, який податкова стягнула, митниця має відшкодовувати", — сказав Кірш.

Як підхід об’єднання митного та додаткового напрямів, так і їхнє роз’єднання — достатньо обгрунтовані та мають свої плюси та мінуси, сказав у коментарі Радіо НВ директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

За його підрахунками, наразі обсяг контрабанди в Україні на митниці сягає від 3 до 4 мільярдів доларів на рік, що більше від суми кредитів, яку видає Міжнародний валютний фонд. У відомстві часто наголошують, що основне завдання митниці — безпека, а податки на другому місці. Такий підхід, говорить Несходовський, призводить до зловживань, адже цей напрям наповнення казни стає не в пріоритеті для працівників митниці.  

Найголовніше — забезпечити у митному напрямі кадрову реформу, було підвищено відповідальність, покращено технічне й методологічне забезпечення, підвищено рівень зарплат. Це має знизити рівень контрабанди", — зауважив Несходовський.

«Як внутрішньо будуть побудовані ці структури — для бізнесу не особливо важливо», — зазначила в коментарі Радіо НВ заступниця директора Європейської Бізнес-асоціації Світлана Михайловська. За її словами, найважливіше для бізнесу в контексті держави — це поліпшення комунікації, що досягається за рахунок оцифрування.

Проблеми, які виникали в комунікації з бізнесом раніше, не були пов’язані з тим, розділена структура чи об’єднана", — додала Махайловська.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 березня 2019
У ДФС попередили про зупинку роботи митниці
Роботу митниці буде призупинено на дві години 16 березня на час проведення робіт в системі енергопостачання. Про це повідомляється на сайті...
22 лютого 2019
На митниці спростили контрольні процедури
На митниці проставлятимуть відмітки у дозволах на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори та сертифікатах на пересувні виставки. Про це...
9 грудня 2018
У листопаді місцеві бюджети отримали рекордну кількість надходжень – ДФС
У листопаді до місцевих бюджетів платниками податків сплачено рекордну у 2018 році суму – 23,2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...