На Київщині фермер відновлює ґрунти при допомозі новітньої технології
На Київщині фермер відновлює ґрунти при допомозі новітньої технології

На Київщині фермер Анатолій Шумко відновлює родючість ґрунтів при допомозі новітньої технології. Про це пише «Столичний регіон».
Нагадаємо, що проект Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) має на меті допомогти українським аграріям зупинити деградацію українських грунтів. 

 «Тут росли одні бур’яни... Довелося ще два роки над цим працювати, щоб привести землю в належний стан і почати отримувати урожай», – розповів Шумко.

Фермер почав займатися господарством у селі Михайлівка 12 років тому, ще у 2006 році. До нього на цій землі вже працювали люди та техніка.

Сьогодні на його полях ростуть пшениця та кукурудза, а ще соняшник, ріпак та соя. Особливість цього господарства в тому, що за мету володар ставить собі не отримання швидких надприбутків, а саме повернення родючості ґрунту. Для цього він застосовує технологію нульового обробітку або no-till.

No-till – складна технологія, що ставить на меті збереження вологи, тим самим підвищуючи рівень гумусу та оберігаючі врожай від ерозії та несприятливих погодних умов.

Щоб отримати необхідні знання про новітню технологію обробки землі, фермер їздив до США. Головною перевагою цієї техніки є економія пального та робочої сили.

Зараз ми знайомимось, переобладнуємо техніку. Якщо працюють агрегати за strip-till, вони обробляють ґрунт на глибину до 20 см і перемішують його. Ми будемо обробляти смугу на глибину 5 см, але при цьому вносити біодеструктор у смугу, то ж на весну ми отримаємо оброблену смугу, – сказав Шумко.

 

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 липня 2020
Для фермерів відкрили «гарячу лінію» з питань  охорони ґрунтів
ДУ «Держґрунтохорона» відкрив телефонну «гарячу лінію» для фермерів щодо обстеження ґрунтового покриву, розрахунку потреби...
6 липня 2020
Україна  може створити якісну систему управління ґрунтовими ресурсами, – експерт
В Україні є всі можливості створити зразкову систему управління ґрунтовими ресурсами. Про це заявили науковці Інституту ґрунтознавства та...
16 травня 2020
Збитки України від 20-річних втрат гумусу в грунті досяг 450 млрд грн
За даними Інституту охорони ґрунтів України 20-річні втрати гумусу в українській землі в грошовому еквівалентні становлять понад 450 млрд грн. Про це...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...