В адміністрації портів розповіли, як ситуація на Азові вплинула на розвантаження суден
В адміністрації портів розповіли, як ситуація на Азові вплинула на розвантаження суден

Порти Маріуполь і Бердянськ, що розташовані на Азовському морі, працюють в штатному режимі, відбувається навантаження/розвантаження суден, які в них перебувають. Про це йдеться у відповіді Адміністрації морських портів України (АМПУ) у відповідь на запит НВ Бізнес.

Нагадаємо, 25 листопада вранці російський прикордонний корабель протаранив буксир Військово-морських сил Збройних сил України. Кораблі Військово-морських сил ЗСУ у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдового буксира «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. У командуванні ВМС зазначили, що про намір здійснювати перехід заздалегідь було проінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

«Наразі наші порти на Азові працюють в штатному режимі. Триває завантаження/розвантаження суден, які раніше пройшли Керч-Єнікальський канал. З 26.11.2018 відновився рух суден через канал. Своєї черги на прохід очікують 30 суден, що прямують в/з порти Маріуполь і Бердянськ (16 з портів і 14 в порти)» , - зазначили в Адміністрації.

Усього до кінця 2018 року, за оперативними даними, українські порти на Азові мають прийняти і обробити близько 80 суден.

Поки говорити про блокування каналу передчасно. Робота триває, хоча і з затримками через дії РФ, а також через погодні умови, - відзначили в АМПУ.

Водночас в Адміністрації зазначили, що не можуть оцінити втрати від дій РФ, так як наявної інформації недостатньо.

У свою чергу керівництво Маріупольського порту повідомило, що робота відбувається в штатному режимі.

Біля причалів чотири судна під навантаження. Станом на 11:00 на вході в Керч-Єнікальський канал огляду і проходу очікували 10 суден, які прямують в Маріупольський порт, один з них простоює вже більш ніж 10 діб. Ще три судна мають підійти до каналу в протягом доби, - йдеться в повідомленні підприємства.

Начальник адміністрації порту Бердянськ Олександр Барчан в свою чергу повідомив також, що зараз починає працювати і Керченська протока - на сьогодні там стоять три судна, які рухаються в порт.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...