Україна підготувала Китаю інвестиційних проектів в агрсекторі на $1-1,5 млрд
Україна підготувала Китаю інвестиційних проектів в агрсекторі на $1-1,5 млрд

 В Україні є ряд цікавих для Китаю інвестиційних проектів в АПК на суму $1-1,5 млрд. Про це розповів співголова китайської робочої підгрупи, народний депутат від«Самопомочі» Іван Мірошніченко в інтерв’ю AgroPolit.com, оцінюючи  результати нещодавньою ї урядової  поїздки до Китаю на міжнародну виставку «ChinaInternationalImport Expo-2018»

Нагадаємо, що перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів запропонував віце-прем'єрові Держради (уряду) Китайської Народної Республіки ЛюХе розпочати перемовини про  створення Зони вільної торгівлі. Загалом же, переконані в МЕРТ, взаємоторгівля між нашими країнами може зрости до $10 мільярдів за п'ять років. Наразі половину українського  експорту в Китай становить  агропродукція.

«На рахунок агросектору нічого конкретно підписано не було, але обидві сторони підтвердили, що в разі, якщо буде представлено на розгляд уряду знакові та якісні проекти, вони будуть підтримані. Ми вже маємо досвід, коли попередньо підписані угоди з АПК й енергетики або не виконувалися, або виконувалися дуже збитково. Питання тепер у тому, щоб наша сторона якісно опрацювала потрібні деталі. За моїми оцінками, нині в Україні є багато цікавих для Китаю агропроектів на суму $1-1,5 млрд. Це інвестиції на наступні2-3 роки», — пояснив він.

Співголова китайської робочої підгрупи додав, що сільське господарство більше було представлене виробниками готової продукції на цій виставці. Інтерес був до різних сфер, зокрема і до  виробництва спільної сільгосптехніки. 

В Україні й досі немає ні нормального комбайна, ні сучасного трактора, це слід визнати. А потреба шалена: потрібно 10-20 тис. комбайнів на рік, щоби змінювати застарілий український автопарк. Саме тому в Україні такий високий імпорт і завезення б/у техніки. Якщо глянути статистику щодо імпорту, то мільярди доларів витрачаються щороку на імпорт с/г техніки. А її мали б виготовляти в Україні у кооперації зі світовими виробниками, зокрема й китайськими. Загалом же зараз в Україні є агропроекти, де китайські компанії вже проводять аудити, шукають платформи, рахують бізнес-плани. Це проекти з переробки с/г продукції: кукурудзи, пшениці, виробництво борошна й крохмалю, — підсумував він.

Серед практичних домовленостей, за словами  Мірошниченка, уже підписано угоду між «Укргідро» та Sinomashщодо будівництва Дністровської ГЕС.

Вони вже перебувають на фінальній стадії перемовин, і якщо все буде гаразд, угодупідпишуть найближчим часом. Розглядаються й інші угоди, приблизно на $1,5 — 2 млрд, тільки в енергетичній сфері. Розпочалися попередні переговорищодо проектів у ядерній та відновлювальній енергетиці, —пояснює він.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 листопада 2018
Китайська компанія інвестує $30 млн у розвиток Миколаївського порту і річкову логістику України
Китайська компанія COFCO готова інвестувати в причал Миколаївського порту та річкову логістику до $30 млн. Про це повідомляє ЦТС. Нагадаємо, влітку...
25 жовтня 2018
Україна імпортує рекордну кількість китайських тракторів
Україна за 9 місяців 2018 р. ввезла 70,2 тис. тракторів на $451,4 млн. За цей же час за межі України було реалізовано 1061 трактор на $6,249...
5 жовтня 2018
Україна і Китай домовилися про збільшення поставок українського зерна
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) домовилася зі своїм стратегічним партнером - Державній індустріальної корпорацією Китаю...
22 листопада 2018
Іван Мірошніченко: В Україні є багато цікавих для Китаю агропроектів на суму $1-1,5 млрд
Україна та Китай наводять торгові мости. Після візиту української делегації та бізнесу на міжнародну виставку «China International Import...