Комітет з питань аграрної політики підготував для ВР законопроект про ГМО
Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова

Під час засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин 20 листопада поточного року, учасники одностайно ухвалили рішення, рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу законопроект про державний контроль за генетично модифікованою продукцією у сільському господарстві та харчовій промисловості і взяти за основу законопроект №7186.

Читайте до теми: Аграрний комітет прийняв за основу документ, який змінює механізм розподілу земель Аграрної академії

Члени комітету розглядали два схожих законопроекти про ГМО (№7186 та №7210), але вирішили брати за основу №7186 (з урахуванням при доопрацюванні до другого читання окремих положень законопроекту № 7210, який, у свою чергу, Мінагро пропонував як базовий).

Як пояснила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова у коментарі для AgroPolit. сom, питання не в тому, який законопроект буде в основі, а в тому, що вийде в результаті. Головне, щоб між першим та другим читанням базовий законопроект був доопрацьований і до нього увійшли позиції по зміні законодавства у сфері карантину рослин, ветеринарної медицини, безпеки тощо.

В результаті має вийти систематизоване базове законодавство, для врегулювання обігу та використання генетично модифікованих організмів в сільському господарстві та інших галузях. Адже мова йде не тільки про рослинництво і тваринництво, але й про ветеринарні препарати, кормові добавки, результати експертизи сортів рослин (в яких використовується ГМО). Насправді немає різниці, який законопроект буде розглядатися як базовий, адже всі ключові позиції присутні і там, і там. Ми пропонували брати законопроект №7210 за основу, бо Мінагрополітики вже опрацював цей документ з усіма органами виконавчої влади і вже маємо позитивну позицію від Мінфіну, Міністерства екології та природних ресурсів, Європейської комісії і ми впевнені у ньому», – заявила Олена Ковальова.

Законопроект №7186, поданий народними депутатами України Люшняком М.В., Котом А.Б., Кулінічем О.І. та іншими народними депутатами України був схвалений всіма членами комітету до подання на голосування у Верховній Раді.

Метою законопроекту є запровадження ефективного державного контролю за генетично модифікованою продукцією на території України, обігом генетично модифікованої продукції у сільському господарстві та харчовій промисловості та запровадження системи контролю на всіх стадіях створення і проведення досліджень, оцінювання ризиків, здійснення дореєстраційних випробувань, державної реєстрації генетично модифікованих організмів, їхнє розміщення на ринку та маркування з урахуванням найкращого міжнародного досвіду, а також встановлення відповідальності за порушення законодавства у цій сфері.

Проектом Закону пропонується, зокрема:

визначити повноваження органів державної влади у сфері поводження з генетично модифікованою продукцією;

удосконалити систему оцінювання ризиків генетично модифікованої продукції з урахуванням положень Директиви № 2001/18/ЄС;

встановити вимоги до регулювання поводження з генетично модифікованою продукцією в ізольованій системі;

встановити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері контролю за генетично модифікованою продукцією у сільському господарстві та харчовій промисловості.

Прогнозується, що прийняття законопроекту створить правову основу для державного контролю за використанням генетично модифікованої продукції у сільському господарстві та харчовій промисловості.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

15 жовтня 2019
Ревальвація гривні і наслідки для аграріїв
Аграрії потерпають від ревальвації гривні та прогнозують мільярдні збитки сектору до кінця року. Зміцнення гривні, яке почалося влітку поточного року...
14 жовтня 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...
10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...