Площі під цукровим буряком у 2019 році скоротяться на 20% — прогноз
Площі під цукровим буряком у 2019 році скоротяться на 20% — прогноз

В наступному році під цукровим буряком скоротяться на 20%, що призведе до закриття цукрових заводів. Про це в ефірі AgroFM заявив аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Нагадаємо, що станом на 30 жовтня українські сільгоспвиробники зібрали 10,2 млн тонн цукрових буряків з площі 211 тис. га або (76%) за врожайності 486 ц/га.

Згідно з прогнозом, наступного року цукровим буряком аграрії засіють 200-220 тис. га проти 270 тис. га у 2018 році та 320 тис. га у 2017 році.

За словами експерта, за нинішніх цін на цукор та подорожчанні ресурсів виробництва, вирощувати буряк стає все менш вигідно.

 

На ринку спостерігається циклічність: є ціна — всі відразу хочуть сіяти буряк і відкривати заводи. Як тільки ціна просідає, ситуація міняється з точністю до навпаки. Наприклад, зараз цукор можна продати по 10,2-11,5 грн/кг, залежно від якості та розміру партії, пакування. Це дуже мало. Тому в 2019 році посіють явно менше", — зазначив аналітик.

Він додав, що схожа ситуація спостерігалася в 2014 році. Тоді буряком засіяли 240 тис. га, працювало 36 цукрових заводів. Торік виробництво запустили 46, на поточний час їх працює 40.

Експерт повідомив, що у Європі ситуація – дещо інакша. Там працюють кооперативні заводи, які завчасно домовляються з фермерами про об’єми постачання сировини для переробки.

Наприклад, у Литві чи Польщі знають, по чому будуть здавати буряк на цей завод через три роки. В Україні про ціни зазвичай домовляються під час планування посівних площ на наступний сезон", — додає Василь Долінський.

 За його словами, скорочення посівних площ під цукровими буряками до 25% відбудеться через значне зростання собівартості виробництва солодких коренеплодів в цьому році.

Крім того, світовий ринок продовжує бути профіцитним, а це безпосередньо впливає на скорочення експортних поставок цукру. Тому цілком природно, що виробники починають думати про доцільність вирощування цукрового буряку в наступному сезоні", — сказав аналітик.

За його словами, скорочення посівних площ вплине і на запуск цукрових заводів.

Станом на 16 листопада виробництво цукру в Україні складало 1 млн 254,6 тис. т, 40 цукрових заводів переробили 9,45 млн т солодкого кореню.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 грудня 2018
Українські аграрії розширять торгівлю насінням цукрових буряків
Організація економічного співробітництва та розвитку ОЕСР надала дозвіл Україні повноправно брати участь у міжнародній торгівлі насінням цукрових і...
13 грудня 2018
Україна збільшила експорт цукру на 21%
Україна в листопаді поточного року збільшила експорт цукру на 21% порівняно з жовтнем — до 70,5 тис. т. Про це повідомила прес-служба...
17 жовтня 2018
На Київщині та Полтащині запрацювали нові цукрові заводи
В Україні запрацювали ще два українських підприємства – Новооржицький цукровий завод (Полтавська область) і Згурівський цукровий завод...

Вибір редакції

19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...
15 березня 2021
Імплементація Європейського «зеленого курсу» в інтересах українського аграрного сектору
Народний депутат Микола Кучер розповів про імплементацію європейського «зеленого курсу» (Green Deal) в інтересах українського аграрного...