Аграрії Тернопільщини погрожують знищити все зерно через відсутність вагонів
Аграрії Тернопільщини погрожують знищити все зерно через відсутність вагонів

У Тернопільській області через проблему з подачею вагонів-зерновозів склалася критична ситуація із відвантаженням зерна, валовий збір якого цього року сягнув 2,8 млн т. Про це заявив під час засідання штабу з оперативного вирішення питань логістики в АПК при Мінагрополітики голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» створила компанію для управління вантажними вагонами.

«Ситуація є критичною, бо трейдери не хочуть працювати з тернопільськими аграріями через проблему з подачею вагонів. До мене приїздять підприємці і кажуть, що зерно висипатимуть просто на дорогу», - Барна.

У Тернопільській області в 2018 році валовий збір зерна завдяки збільшенню врожайності становить 2,8 млн т. У власних сховищах аграрії регіону можуть зберігати близько 1,4 млн т, а решту 1,4 млн т продукції необхідно відвантажити, що унеможливлює відсутність вагонів-зерновозів.

Барна зазначив, що існуюча проблема стосується не лише приватних підприємств, а й державних.

Наприклад, Чортківський КХП, який у вересні заявив про потребу 160 вагонів, а отримав лише 27 (16% від потреби), у жовтні потреба знову 160 вагонів, а надано було 26. У листопаді знов треба 160 вагонів, та поки їх зовсім немає. Окрім цього, у нас є підприємства, які не отримали жодного вагона за 3 місяці» - сказав він.

Голова ОДА наголосив, що ця проблема ставилася перед Мінагрополітики вже порушувалося минулого року, але так і не була вирішена.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...