Мінагрополітики пропонує гармонізувати вітчизняне законодавство з європейським щодо виробництва спирту — Ковальова
Мінагрополітики пропонує гармонізувати вітчизняне законодавство з європейським щодо виробництва спирту — Ковальова

Мінагрополітики продовжить роботу спрямовану на розширення сфери використання спирту етилового, а також наполягатиме на законодавчому закріпленні норми вмісту біоетанолу в бензинах та встановленні контролю за її дотриманням. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Участь в нараді також взяли представники Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, СБУ, ДФС, Держенергоефективність, ПАТ "ДПЗКУ", асоціацій "Укрбіопаливо", "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України", ДНУ "УкрНДІспиртбіопрод".

На сьогодні проблемами спиртової галузі є значне скорочення попиту на спирт етиловий на внутрішньому ринку, а також незначний експорт спирту етилового та біоетанолу через високу ставку акцизу і відсутнійвнутрішній ринок біоетанолу. Як наслідок, потужності державних спиртових підприємств завантажені лише на 1/6, а українська спиртовмісна продукція не може конкурувати з європейською за ціною.

Ковальова повідомила, що для розвитку спиртової галузі Мінагрополітики підготовлено і надіслано на розгляд Уряду проект Закону щодо питань оподаткування та регулювання виробництва і використання спирту.

«Пропонуємогармонізувати вітчизняне законодавство з європейським, встановивши нульову ставку акцизного податку на спирт етиловий, який використовується в якості сировини для виробництва оцту, продукції технічного призначення, побутової хімії, парфумерно-косметичної продукції», — уточнила вона.

Також заступник міністра підкреслила важливість розвитку ринку біоетанолу.

«Директиви ЄС встановлюють норму біоетанолу в автомобільному пальному на рівні 10%, оскільки викиди шкідливих аерозольних частинок при цьому зменшуються на 50%, а оксиду вуглецю — на 30%. Україна теж має зробити норму вмісту біоетанолу в пальному обов’язковою. Цим ми подбаємо не лише про екологію, але й дамо поштовх виробництву біоетанолу в нашій країні. Необхідні потужності ми вже маємо, а розвинений аграрний сектор забезпечує достатньо сировини для виробництва», — наголосила Ковальова.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 травня 2016
Обсяг сільгоспвиробництва в Україні скоротився на 1,7%— Держстат
Обсяг сільгоспвиробництва в Україні в січні-квітні 2016 року скоротився на 1,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.  ...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...