В експорті АПК продовжує переважати сировина
В експорті АПК продовжує переважати сировина

У 2017 році експорт товарів АПК сягнув $17,8 млрд, де 85% - це сировина і лише 15% - продукція з доданою вартістю. Про це повідомляє УНН.

Нагадаємо, що морські порти у 5 разів зменшили відвантаження зернових.

В повідомленні ідеться, що цього року, як і торік, експорт українських товарів агропромислового комплексу переважно становить сировину: торік Україна переважно вивозила за кордон зерно ($на 6,5 млрд), жири та олію тваринного/рослинного походження ($на 4,6 млрд), насіння і плоди олійних культур ($2,1 млрд).

З тих товарів, які мали додану вартість, за кордон відправлено цигарки ($0,3 млрд), цукор ($0,3 млрд.) і макуху ($0,8 млрд).

У 2018 році «розклад» практично не змінився, і сировина все так же переважає в експорті, повідомляють у Міністерстві аграрної політики.

Український агроекспорт виріс на $65,6 млн проти аналогічного періоду 2017 року і становить $11,5 млрд. Зростання показників відбулося, в основному, за рахунок таких товарних позицій, як: насіння ріпаку, пшениця, м'ясо і субпродукти свійської птиці, яйця, горіхи, вершкове масло, шоколад та інші товари, - повідомила заступник міністра Ольга Трофімцева.

Що стосується ТОП-10 агроекспорту, то цього року позиції наступні: соняшникова олія (23,7% обсягу), кукурудза (19,46%), пшениця (13,8%), соя (5,16%), макуха (4,77%), насіння ріпаку (3,93%), ячмінь (3,04%), м'ясо свійської птиці (2,89%), цигарки (1,73%), цукор (1,29%).

Іншими словами, ТОП-10 очолюють сировинні товари, замикають - товари з доданою вартістю.

Експерти кажуть, що така ситуація пригнічує економіку країну - не буде продукції з доданою вартістю, не буде і робочих місць.

В аграрному секторі, як і в промисловому, Україна залишається сировинною державою, експортує в основному сировину, з якою вже у тій країні, куди воно експортується, кінцеві виробники виготовляють продукцію. Це говорить про те, що ми всередині країни формуємо мінімум доданої вартості, мінімум робочих місць, мінімум сплати податків до бюджетів усіх рівнів, а все це переносимо в країну експорту нашої сировини, - говорить експерт Андрій Новак.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 жовтня 2019
Разумков пояснив, чи вплине ринок землі на сільгосппереробку сировини
Розвиток переробки с/г сировини пов'язано із загальною ситуацією і змінами в економіці, а ринок землі є одним із кроків для створення умов для...
22 жовтня 2018
Україна розвиватиме порти Придунав’я
Україна практично не використовує потенціал та інфраструктуру портів Придунав'я, але планує його розвивати. Про це заявив заступник міністра...
18 жовтня 2018
Депутати пропонують повернути 16%-ве мито на експорт олійних
Народні депутати ініціюють повернення 16%-го мита на експорт деяких олійних. Відповідний законопроект №9202 про зміни до закону "Про ставки...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...