Експорт молочних продуктів продовжує зростати, – експерти
Експорт молочних продуктів продовжує зростати, – експерти

Не зважаючи на зменшення пропозиції вітчизняної молокосировини, виробництво та експорт українських молочних продуктів продовжує зростати. Про це повідомляє прес-служба Економічного дискусійного клубу.

Нагадаємо, що в Україні пропонують знизити ставку ПДВ на молочні продукти.

У 2018 році триває скорочення вітчизняного виробництва молокосировини. За даними статистики, у січні—вересні ц. р. усіма категоріями господарств вироблено 7 908 тис. т молока, що на 2% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Водночас, у сільгосппідприємствах виробництво молока зросло на 0,2%, у той час, як у господарствах населення, які забезпечують понад 70% надоїв, зафіксовано зменшення на 2,9%.

Попри зменшення пропозиції вітчизняної молокосировини, виробництво та експорт українських молочних продуктів продовжує зростати. Так, за 9 місяців цього року порівняно із січнем—вереснем 2017 року експорт молочної продукції збільшився на 3% та склав 620 тис. т.

Провідною позицією українського молочного експорту залишається масло вершкове (72% від загального обсягу), активними покупцями якого є Марокко, Туреччина, Нідерланди.

Спостерігається також суттєве збільшення надходжень імпортної молочної продукції на український ринок. Загальний обсяг імпорту молокопродуктів у січні—вересні ц. р. склав 130 тис. тонн, або збільшився проти відповідного періоду минулого року у 1,5 разу. В обсягах імпорту молочних товарів найбільша частка належить сирам (майже 80%), які надходять на вітчизняний ринок із країн Євросоюзу (Польщі, Німеччини, Франції).

За балансовими розрахунками, у січні—вересні поточного року порівняно з аналогічним періодом 2017 року, наповнюваність внутрішнього ринку молокопродуктами скоротилася на 2%, а їхнє розрахункове середньодушове споживання зменшилося на 2 кг, і в середньому, в еквіваленті молокосировини, склало близько 152,7 кг на особу.

За даними статистики, станом на 01.10.2018 порівняно з відповідною датою минулого року поголів’я корів  скоротилося на 3,5% (в т. ч. у господарствах населення – на 4,2%, сільгосппідприємствах – на 1,0%).

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 січня 2019
Затрати на виробництво молочки зросли на 14%, – Ковальова
У 2018 році затрати на виробництво молочної продукції зросли на 14%. Про це в ефірі телеканалу «Київ» заявила заступник міністра аграрної...
17 жовтня 2018
За 8 місяців Україна наростила експорт на 12,4%
У січні–серпні цього року,  у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, Україна наростила експорт на 12,4% – до майже $31 млрд,...
3 жовтня 2018
Президента просять вплинути на ситуацію із рейдерським захопленням ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів»
Необхідно об’єднуватися з іншими депутатами і звертатися до Президента України, бо проблема рейдерства й незахищеності бізнесу вже сягнула...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...