Михайло Апостол: Мета «земельної коаліції» одна — дозволити продаж 60% території України без правил та обмежень
Михайло Апостол, радник міністра МВС, народний депутат VII скликання, кандидат історичних наук

В Україні запустили новий громадський проект — коаліція за зняття земельного мораторію. Скажемо відверто, тема не нова — позбутися мораторію, який стримує запуск ринку землі. Втім, ринок неоднозначно поставився до такої пропозиції. Чому? Читайте в бліц-інтерв’ю на AgroPolit.com радника міністра МВС, народного депутата VII скликання, кандидата історичних наук Михайла Апостола:   

AgroPolit.com: Як Ви ставитеся до нещодавно підписаної громадської коаліції за скасування мораторію на землю?

Михайло Апостол: Надзвичайно негативно. Я був на «презентації» цього дійства. Присутніми були п’ять підписантів, решті — 21, напевно, було соромно, тому й не прийшли. Але ж гроші не пахнуть, тому з допомогою цієї піар-акції продовжують зомбувати суспільство на земельну тему. Із присутніх 5-ти підписантів, я не побачив жодного, який мав би якийсь стосунок до землі чи, принаймні власний пай.

Читати до теми: Чому Драбівська асоціація фермерів не підписала меморандум за скасування мораторію на продаж землі

AgroPolit.com: Чи справді, на Вашу думку, за 24-ма організаціями-підписантами є понад 1 тисяча сільськогосподарських виробників, підприємств, організацій, банків, асоціацій?

Михайло Апостол: Я постійно моніторю, аналізую і слідкую за земельними процесами в Україні. Я не побачив і досі не бачу серед цих підписантів жодного, наголошую, жодного фермера, представника особистого селянського господарства, сімейної ферми чи власника паю. І справді важко уявити, щоб хтось із реальних аграріїв поставив підпис під такою зомбо-нісенітницею. Адже мета «земельної коаліції» одна — дозволити продаж 60% території України без будь -яких правил та обмежень.

Читати до теми: Як «8 фермерів» поділили всю державну землю…

AgroPolit.com: Кому вигідна поява сьогодні «надутої» коаліції за земельну правду?

Михайло Апостол: Це вигідно тим, хто взяв гроші в іноземних мільярдерів, витративши ці мільярди доларів на скупку земель за різними шахрайськими схемами за наявного тіньового ринку. Вони, як чорт ладану, бояться прийняття закону «Про обіг земель…», як це прийнято у всіх країнах світу, в якому обумовлено, хто має право купувати, скільки давати у одні руки, де власник повинен жити, яку освіту мати, як оберігати землю, яка державна структура за цим контролюватиме та не допускатиме зловживань і порушень із цим. Тому вони й метушаться. Адже прийняття цього закону означає, що пропали зібрані в підпіллі мільярди, адже право власності не можна буде зареєструвати на скуплену за тіньовими схемами землю. За різними оцінками експертів, сьогодні в Україні вже скуплено від 3,5 до 6 млн га с/г землі. Реальні ж масштаби цього лиха ніхто не знає. Тому ділки і прагнуть хоча б на день зняти мораторій і побігти до реєстратора, щоб оформити право власності на цю землю. Інакше доведеться повертати кошти назад «інвесторам». А їх уже витратили. Або привласнили. Хто ці майбутні власники? Росіяни, китайці, араби, європейці, наші олігархи? Невідомо.

Звичайно, мораторій потрібно колись зняти, але лише після ухвалення парламентом закону про обіг земель. Без такого закону підтримуватиметься тіньовий ринок, тіньові схеми, корупція, рейдерство.

Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...
10 січня 2022
Данило Гетманцев: Мені всім виробникам хочеться дати нульову ставку ПДВ
Нова податкова реформа в Україні ґрунтуватиметься на відбіленні заробітних плат і доходів. Під цим соусом її автори закладають зменшення ставки...
4 січня 2022
Аграрні закони 2021: податки, оренда, ринок землі, кредитування
Двадцять аграрних законів ухвалила Верховна Рада у 2021 році. Держпідтримка АПК, кредитування аграріїв та оподаткування, децентралізація та...