Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Дороги, інфраструктура та агросектор — ось із чим сьогодні в українців асоціюється фігура відомого політика від «Опозиційного блоку» Бориса Колеснікова. Саме він кілька років тому в рекордні терміни «причісував» Україну до великого свята — Євро-2012. Сьогодні Борис Вікторович відійшов від великої публічної політики. Але ті, хто його знає, переконують — колишніми такі політики не бувають довго. Подивимося. А поки що в його бізнесі активно розвивається аграрний напрямок — компанія «АПК-Інвест». За версією рейтингу TOP-100 найбагатших людей України за 2016 рік (складений журналом «Новое время» та інвесткомпанією Dragon Capital), Колесніков — один з 26-ти найбільших агробізнесменов країни. Власник компанії «АПК-Інвест» займає 57-е місце в загальному рейтингу ($83 млн, + 6%). Недавно AgroPolit.com зустрів бізнесмена&політика на одному з інвестиційних форумів і розпитав про те, як він бачить розвиток компанії та куди її веде:
AgroPolit.com: Чи не відпало бажання займатися свинарством через «бунт» у країні АЧС?
Борис Колесніков: АЧС — дійсно велика небезпека. Тому держава має вжити всіх заходів, щоб зупинити це. Є дві небезпеки в поширенні АЧС. Перша — перенесення хвороби дикими кабанами. Друга — подвірне утримання свиней. Наразі в Україні плутають поняття «домашнє утримання тварин» з «фермерськими господарствами» — це різні речі. У світі вже давно немає домашніх господарств. З цим потрібно щось робити? Щодо нас, то через АЧС наші плани не змінилися. У кінці 2017 року буде прийнято план з розвитку компанії на три роки. У ньому будуть усі деталі.
Читати до теми: Як сьогодні виглядає загальна картина АЧС по Україні: інфографіка
AgroPolit.com: Яку суму інвестицій плануєте вкласти в розвиток?
Борис Колесніков: Дізнаєтесь трішки пізніше. А поки що скажу, що нещодавно ми закінчили інвестувати $330 млн. І зараз «АПК-Інвест» — компанія №1 в країні по свинарству. Вона в 2,5 разу випереджує конкурентів. Звісно, є ще багато питань, які слід вирішити. Зокрема, будемо нарощувати земельний банк, бо не вистачає власних кормів. Збільшимо потужності м’ясокомбінату. Загалом же глобальну конструкцію компанії вже створили, тепер потрібно підрівняти деякі «хвостики».
«АПК-Інвест» потрібно за два роки фактично подвоїти земельний банк
AgroPolit.com: Настільки збільшиться земельний банк?
Борис Колесніков: Нам потрібно 65—70 тис. га землі. Зараз володіємо 41 тис. га, з яких 5 тис. га потрапило в окупацію на Донбасі. Тобто «АПК-Інвест» потрібно за два роки фактично подвоїти земельний банк.
Читати до теми: «Земля 200». Плюси та мінуси наявних моделей відкриття ринку
AgroPolit.com: Що з елеваторними потужностями?
Борис Колесніков: Наразі у компанії 86 тис. т зберігання зернових. Хочемо наростити їх до 120 тис. т.
Нас цікавить «з нуля» проект у центральній Україні. Але це вже буде не свинарство
AgroPolit.com: Які області базові для розвитку бізнесу?
Борис Колесніков: Основне підприємство знаходиться у Донецькій області. Проте нас цікавить «з нуля» проект у центральній Україні. Але це вже буде не свинарство.
Читати до теми: Ціна сільськогосподарської землі: два сценарії
AgroPolit.com: Як вам варіанти земельної реформи, які розробляються в уряді та парламенті?
Борис Колесніков: Доки українські власники земельних паїв не отримали справедливої оренди (аналогія при здачі квартири), доти відкривати ринок передчасно. Зараз потрібно гарантувати людям цю справедливу вартість оренди — і тоді через 5—6 років сміливо робити вільний ринок землі. В чому зараз полягає авантюра? Довгострокова оренда землі коштує $600—800 за 1 га. Зараз українські землі хочуть скупити дешево, щоб пізніше перепродати значно дорожче. Наприклад, у Прибалтиці земля коштує 2 тис. євро за 1 га і її якість значно гірша за українську. Якщо влада скупить землю у власного народу в 2,5 разу дешевше, щоб потім продати, то це — квиток на кладовище.
Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!