Дмитро Олійник: Призначення Олександра Жукотанського керівником Київського відділення – не квота Косюка в ФРУ
Дмитро Олійник, голова Федерації роботодавців України

Федерація роботодавців України оновлюється. Після того, як її одіозний голова&бізнесмен Дмитро Фірташ «завис» між Україною та Європою – у Австрії  – в очікуванні рішення суду про екстрадицію, всередині Федерації відбулася «тиха» зміна керівництва. Вона завершилася у вересні 2016-го, коли новим очільником ФРУ став колишній заступник Фірташа Дмитро Олійник. Він  заявив про те, що  «перезавантажить» організацію. Про  що  йдеться? Наразі з  найважливіших змін помітна одна – поява в управлінні ФРУ людини аграрного барона Юрія Косюка – Олександра Жукотанського. AgroPolit.com поспілкувався з Дмитром Олійником і розпитав про причини такого  кадрового призначення та дізнався, що робитиме ФРУ для захисту інтересів вітчизняного агробізнесу:

AgroPolit.com: Як визначалися з головою Київського  відділення ФРУ? І чому ним став голова правління ВАТ «Миронівський ЗВКК» (входить до бізнес-імперії Юрія Косюка) Олександр Жукотанський?

Дмитро Олійник: Попередній керівник Федерації роботодавців Київського регіону Сергій Ареф’єв прийняв рішення, що зосередиться виключно на бізнесі, та вирішив піти… Я запитав декількох людей у Київській області, кого б вони рекомендували на цю посаду. Віктор Воронін, який зараз обіймає посаду виконавчого директора Київського обласного об’єднання організації роботодавців, назвав конкретно Жукотанського. Сергій Ареф’єв, Андрій Гірник запропонували придивитися до менеджменту Юрія Косюка, адже  він  все одно  інтегрований дуже сильно в регіон і тому ця «синергія» може бути дуже позитивною. Я поговорив із Юрієм Косюком щодо того, що він думає, якщо ми рекомендуємо Жукотанського на посаду голови Київської організації ФРУ. Поговорив із Жукотанським.  У цьому форматі знайшли  відповідь, коли люди з області реально  знали й рекомендували  його на цю посаду, до того ж це збігалося із моїм розумінням, як перезавантажувати Федерацію.

AgroPolit.com: Тобто це не є просто квотою Косюка?

Дмитро Олійник: Боже збав! Хочете вірте, а хочете – ні. Але призначення Олександра Жукотанського керівником Київського відділення – це не квота Косюка в Федерації. З одного боку, це була логічна форма, як до орбіти Федерації «затягнути» ключових інтересантів (Косюк – один із них). А з іншого – була ініціатива регіону... Добре, що ці погляди збіглися.

AgroPolit.com: Зараз АПК потребує великої уваги з боку держави. Які питання в аграрній політиці має відстоювати Федерація сьогодні?

Дмитро Олійник: Перше питання найдискусійніше і стосується землі. Воно неоднозначне. З точки зору стратегії – земля повинна бути товаром. Але, зважаючи на те, як здійснюється контроль за її використанням, то мораторій на продаж сільгоспугідь – це правильно. Втім, після його зняття  потрібно чітко розуміти, за скільки років і яким чином вийти на те, що земля – це товар, і яким чином держава його контролює. Друге – не  секрет, що аграрні ринки в основному зорієнтовані на експорт. На мою думку, діяти потрібно в двох напрямках. З одного боку – максимально сприяти експорту, якщо у виробничому ланцюжку підприємств є  хоча  б один перерозподіл, наприклад, умовно кажучи, експорт яйця,  курки,  а не  просто зерна. Хоча розумію, що з точки зору експорту зерна – це стабільність  валюти. З іншого боку – підтримка експорту та формування таких умов, щоб зростала додана вартість   агросектору, тобто зерно переробляли всередині країни на муку, комбікорм, далі це перетворювалося в молоко, масло, сир. Третє – система спецрежиму оподаткування для АПК показала свою ефективність і на даному етапі вона має право на життя.

AgroPolit.com: Агробізнес від самого початку був потужно представлений у ФРУ. Чи буде ця лінія продовжуватися в оновленій Федерації?

Дмитро Олійник: Ми виходимо на формат, коли створимо майданчик стратегічних ініціатив, куди матимуть право напряму входити великі компанії… Наприклад, та ж сама «Астарта-Київ», або Миронівський хлібокомбінат, які є лідерами ринку.

AgroPolit.com: Такий майданчик буде на базі Федерацій?

Дмитро Олійник: Так.

Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 березня 2017
Юрій Косюк готується купити нове підприємство в Європі
Український аграрний барон, власник найбільшого виробника м’яса птиці (компанії МХП) Юрій Косюк хоче купити ще одне підприємство в Європі. Про...

Вибір редакції

7 липня 2020
Як відредагувати земельну реформу в Україні, скориставшись досвідом країн ЄС та США
Вже з 1 липня 2021 року в Україні запрацює ринок сільськогосподарської землі для фізичних осіб, а з 1 січня 2023 року — для юридичних (лише...
6 липня 2020
Реформа районних рад — законопроєкт №3485: парламент, президент і уряд створюють районних феодалів
Експерт з політики та місцевого самоврядування Олександр Солонтай розповідає про наслідки прийняття парламентом законопроєкту №3485: феодалізація...
2 липня 2020
Чим закінчиться відставка Смолія з посади голови НБУ: інфляція, дефолт чи завищений курс долара
Вчора, 1 липня, голова Національного банку України Яків Смолій написав і подав президентові України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою...