Микола Кучер: Необережними діями з деофшоризації уряд може спровокувати бізнес-міграцію з України
Микола Кучер: Необережними діями з деофшоризації уряд може спровокувати бізнес-міграцію з України

В Україні стартувала боротьба з офшорами. Підстава – опублікування «Панамських домументів», де «засвітився» ряд високопосадовців, у тому числі і Президент. У парламенті вже створили робочу групу з чиновників, депутатів та експертів, яка розробляє подальший план деофшоризації країни. Серед її учасників – народний депутат від БПП Микола Кучер. AgroPolit.comдізнався детальніше про цю проблему.

AgroPolit.com: Як  можна вирішити офшорну проблему?

Микола Кучер: Потрібно правильно ставити завдання з її вирішення. За кілька тижнів у головах людей створили думку, що офшори — дуже погано. А проблема не в них, а в правильності сплати податків.

За кілька тижнів у головах людей створили думку, що офшори — дуже погано. А проблема не в них, а в правильності сплати податків.

AgroPolit.com: Але офшори по суті — це часткове приховування податків.

Микола Кучер: Так. Але це ще й спосіб заводити кошти в Україну, щоб вони працювали на економіку. Крім того, офшори — це страховка для іноземців в умовах продажності української судової системи. Суспільство запрограмували на те, що офшори — погано. Але за ними працює увесь світ і лише у нас це проблема. Як на мене, зараз потрібно зробити правильну систему оподаткування та вирішити питання валютної і фінансової лібералізації. 

Офшори — це страховка для іноземців в умовах продажності української судової системи. 

AgroPolit.com: А ще агробізнесу потрібно навчитися платити  всі податки.

Микола Кучер: Хіба агросектор не платить податки? Платить. Від запропонованих урядом кроків додаткові надходження, за оцінками представників НБУ, можуть становити 1-2 млрд доларів. Але необережними діями з деофшоризації уряд може спровокувати бізнес-міграцію з України.

AgroPolit.com: Думаєте, що агрохолдинги заберуть речі й підуть працювати деінде, якщо поміняють офшорне законодавство?

Микола Кучер: Чому ми говоримо за агрохолдинги?

AgroPolit.com: Тому що вони живуть на спецрежимі й користуються фактично пільговим режимом оподаткування…

Микола Кучер: Немає вже сьогодні спецрежиму.

AgroPolit.com: Є частково. Але й у таких умовах є ті, хто недоплачує державі, і за такої пільги. Чого не вистачає  великому бізнесу?

Микола Кучер: Ця проблема лежить у площині старої психології власників бізнесу. Мало знизити податки. Бізнесмени повинні розуміти, навіщо вони платять і куди ці гроші діваються. Яскравий приклад зниження ставки ЄСВ: знизити знизили, але хто не платив, так і не платить по сьогоднішній день.

AgroPolit.com: То не вистачає совісті, а не боротьби деофшоризації?

Микола Кучер: Справді, деякому українському бізнесу не вистачає совісті у питанні сплати податків, відповідальності й нормальної загальної податкової системи.

AgroPolit.com: Як  Ви бачите алгоритм роботи українських  компанії з офшорами?

Микола Кучер: Чимало українських компаній від самого початку зареєстровані в офшорах. Чому вони це робили? Діюча тоді система оподаткування була, як кажуть, не фонтан. З того часу дещо змінилося, але принципово — ні. Зараз є шанс змінити ситуацію: створено робочу групу з підготовки законодавства, яке б врегулювало офшорне питання. Крім того, потрібно  якнайшвидше вносити зміни у Податковий кодекс.

Справді, деякому українському бізнесу не вистачає совісті у питанні сплати податків, відповідальності й нормальної загальної податкової системи.

Ще одне: на зустрічах з підготовки цього законодавства не вистачало одного учасника — великого бізнесу. Чиновники, бізнес-консультанти, депутати — все це добре, але ці люди трохи далекі від офшорних реалій і причин, які спонукають до роботи в офшорах. Як на мене, варто послухати і великий бізнес з цього приводу.

AgroPolit.com: Тобто деофшоризація в Україні має розпочинатися з розмови із великим капіталом?

Микола Кучер: Так, з ним — також.

Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 жовтня 2016
Децентралізація по-польськи
Парламент прийняв у першому читанні два законопроекти, які пожвавлюють децентралізацію в країні. Йдеться про №4772 «Про внесення змін до деяких...
24 травня 2016
Чиновників почнуть штрафувати за офшори — офіційно
Нардепи пропонують доповнити ст. 212 Кримінального кодексу ("Ухилення від сплати податків) новою частиною, згідно з якою передбачається кримінальна...
19 травня 2016
Найбільший «офшор» у світі — аграрний ринок України — Вадатурський
Про це заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Вадатурський, коментуючи вимогу МВФ відмінити спецрежим ПДВ...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...