Микола Кучер: Необережними діями з деофшоризації уряд може спровокувати бізнес-міграцію з України
Микола Кучер: Необережними діями з деофшоризації уряд може спровокувати бізнес-міграцію з України

В Україні стартувала боротьба з офшорами. Підстава – опублікування «Панамських домументів», де «засвітився» ряд високопосадовців, у тому числі і Президент. У парламенті вже створили робочу групу з чиновників, депутатів та експертів, яка розробляє подальший план деофшоризації країни. Серед її учасників – народний депутат від БПП Микола Кучер. AgroPolit.comдізнався детальніше про цю проблему.

AgroPolit.com: Як  можна вирішити офшорну проблему?

Микола Кучер: Потрібно правильно ставити завдання з її вирішення. За кілька тижнів у головах людей створили думку, що офшори — дуже погано. А проблема не в них, а в правильності сплати податків.

За кілька тижнів у головах людей створили думку, що офшори — дуже погано. А проблема не в них, а в правильності сплати податків.

AgroPolit.com: Але офшори по суті — це часткове приховування податків.

Микола Кучер: Так. Але це ще й спосіб заводити кошти в Україну, щоб вони працювали на економіку. Крім того, офшори — це страховка для іноземців в умовах продажності української судової системи. Суспільство запрограмували на те, що офшори — погано. Але за ними працює увесь світ і лише у нас це проблема. Як на мене, зараз потрібно зробити правильну систему оподаткування та вирішити питання валютної і фінансової лібералізації. 

Офшори — це страховка для іноземців в умовах продажності української судової системи. 

AgroPolit.com: А ще агробізнесу потрібно навчитися платити  всі податки.

Микола Кучер: Хіба агросектор не платить податки? Платить. Від запропонованих урядом кроків додаткові надходження, за оцінками представників НБУ, можуть становити 1-2 млрд доларів. Але необережними діями з деофшоризації уряд може спровокувати бізнес-міграцію з України.

AgroPolit.com: Думаєте, що агрохолдинги заберуть речі й підуть працювати деінде, якщо поміняють офшорне законодавство?

Микола Кучер: Чому ми говоримо за агрохолдинги?

AgroPolit.com: Тому що вони живуть на спецрежимі й користуються фактично пільговим режимом оподаткування…

Микола Кучер: Немає вже сьогодні спецрежиму.

AgroPolit.com: Є частково. Але й у таких умовах є ті, хто недоплачує державі, і за такої пільги. Чого не вистачає  великому бізнесу?

Микола Кучер: Ця проблема лежить у площині старої психології власників бізнесу. Мало знизити податки. Бізнесмени повинні розуміти, навіщо вони платять і куди ці гроші діваються. Яскравий приклад зниження ставки ЄСВ: знизити знизили, але хто не платив, так і не платить по сьогоднішній день.

AgroPolit.com: То не вистачає совісті, а не боротьби деофшоризації?

Микола Кучер: Справді, деякому українському бізнесу не вистачає совісті у питанні сплати податків, відповідальності й нормальної загальної податкової системи.

AgroPolit.com: Як  Ви бачите алгоритм роботи українських  компанії з офшорами?

Микола Кучер: Чимало українських компаній від самого початку зареєстровані в офшорах. Чому вони це робили? Діюча тоді система оподаткування була, як кажуть, не фонтан. З того часу дещо змінилося, але принципово — ні. Зараз є шанс змінити ситуацію: створено робочу групу з підготовки законодавства, яке б врегулювало офшорне питання. Крім того, потрібно  якнайшвидше вносити зміни у Податковий кодекс.

Справді, деякому українському бізнесу не вистачає совісті у питанні сплати податків, відповідальності й нормальної загальної податкової системи.

Ще одне: на зустрічах з підготовки цього законодавства не вистачало одного учасника — великого бізнесу. Чиновники, бізнес-консультанти, депутати — все це добре, але ці люди трохи далекі від офшорних реалій і причин, які спонукають до роботи в офшорах. Як на мене, варто послухати і великий бізнес з цього приводу.

AgroPolit.com: Тобто деофшоризація в Україні має розпочинатися з розмови із великим капіталом?

Микола Кучер: Так, з ним — також.

Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 жовтня 2016
Децентралізація по-польськи
Парламент прийняв у першому читанні два законопроекти, які пожвавлюють децентралізацію в країні. Йдеться про №4772 «Про внесення змін до деяких...
24 травня 2016
Чиновників почнуть штрафувати за офшори — офіційно
Нардепи пропонують доповнити ст. 212 Кримінального кодексу ("Ухилення від сплати податків) новою частиною, згідно з якою передбачається кримінальна...
19 травня 2016
Найбільший «офшор» у світі — аграрний ринок України — Вадатурський
Про це заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Вадатурський, коментуючи вимогу МВФ відмінити спецрежим ПДВ...

Вибір редакції

4 грудня 2020
Уряд просять ввести державне регулювання на кукурудзу – відкритий лист уряду та РНБО від трьох асоціацій тваринників
Аби уникнути на внутрішньому ринку дефіциту куркудзи та запобігти здорожчанню продукції тваринництва уряд просять  закупити 6,0 млн. т кукурдзи...
3 грудня 2020
Законопроект 2289 – спрощення процедури ввезення пестицидів та агрохімікатів в Україну
У парламенті пропонують змінити процедуру завезення пестицидів та хімікатів в Україну. Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №2289...
2 грудня 2020
«Масло немасляне» на полицях магазинів, або чому потрібно приймати законопроект 3516 про «відбілення» ринку молочних продуктів
На початку листопада цього року в інтернет-виданнях з’явилося повідомлення, що Антимонопольний комітет України наклав штрафні санкції на...