Петер Блезер: До 2018 року федеральний уряд Німеччини профінансує НААН на 1,6 млн євро
Петер Блезер, Старший Секретар Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини.

Вчора Національна аграрна академія наук стартувала проект "Німецько-український аграрний демонстраційний та навчальний центр". Мета проста – навчити молодих студентів та підвищити кваліфікацію викладачів української аграрної науки новітнім європейським технологіям. Цей проект стартував на конкурсній основі серед інститутів та є єдиним прикладом такого роду співпраці з Німеччиною. Про те, що проект передбачає та що це дасть НААН AgroPolit.com запитав у Старшого Секретаря Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Петера Блезера.

AgroPolit.com: Поясніть зацікавленість німецької сторони, чому саме вирішили інвестувати в українську аграрну науку?

Петер Блезер: По-перше, ми зацікавлені у тому, щоб Україна стала стабільною країною, де був би добробут для всіх громадян. Німеччина бажає розвивати цю співпрацю на взаємовигідних умовах. У нас є якісна сільськогосподарська техніка і технології, Україна ж має прекрасні чорноземи. Тут я бачу тільки вигоду для обох сторін. Вважаю, що у майбутньому Україна має більше експортувати сільськогосподарської продукції до Європи.

Вважаю, що у майбутньому Україна має більше експортувати сільськогосподарської продукції до Європи.

AgroPolit.com: Скільки було закладено інвестицій у розвиток«Німецько-українського аграрного демонстраційного і навчального центру»?

Петер Блезер: До 2018 року федеральний уряд Німеччини підтримує центр у 1,6 млн євро. Але наша мета полягає у тому, щоб проект потім зміг самостійно існувати і заробляти гроші за рахунок учасників курсів підвищення кваліфікації та навчальних проектах.

До 2018 року федеральний уряд Німеччини підтримує центр у 1,6 млн євро.

AgroPolit.com: Чи будете постачати с/г техніку?

Петер Блезер: Постачати с/г техніку будуть німецькі підприємства. Вони будуть підтримувати центр у деякому сенсі, але це не тільки виробники техніки. Це також будуть селекційні підприємства, засобів захисту рослин, які також будуть робити свій внесок для розвитку цього проекту.

AgroPolit.com: Чи є тут відповідні умови? Чому саме інститут ім. Л. Погорілого?

Петер Блезер: Якби я був помолодше, то залишився тут, щоб працювати фермером. Я багато разів відвідував Україну, лише за останні роки тричі. Можу сказати, що просто заздрю українським фермерам у плані умов, які вони мають. Прекрасні землі і величезні площі родючих чорноземів на яких вони можуть працювати. Через те Україна має надзвичайні перспективи і може зарекомендувати себе як найкраща аграрна країна світу.

Україна має надзвичайні перспективи і може зарекомендувати себе як найкраща аграрна країна світу.

AgroPolit.com: На які умови пішла Україна заради такого щедрого інвестування?

Петер Блезер: Таким чином Україна зможе підвищити ефективність і продуктивність виробництва. Також розвивати органіку і біологічне землеробство, підвищивши добробут свого населення. Якщо продовжувати імпортувати сільськогосподарську техніку, це призведе до того, що її почнуть тут виробляти. Тому що ситуація тут благодатна для виробників техніки.

Маю сказати, що зараз ми виробляємо сільськогосподарську техніку не тільки у Німеччині, а деякі компоненти виробляють в країнах Європейського Союзу. Думаю, що ж часом Україна також буде вливатись у цей процес.

AgroPolit.com: Чи плануєте розширювати цей проект у рамках НААН на інші інститути?

Петер Блезер: Зараз у нас немає змоги відбудувати більше ніж один центр. Проте, я вважаю, що якщо є хоча б один такий проект, то це може вже багато дати для студентів і практикантів. І це буде свого роду пілотний проект.

Наталія Ключнікова, AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 травня 2016
Розпочав роботу німецький демонстраційно-навчальний центр в інституті НААН — Кравчук
Сьогодні відбулось урочисте відкриття «Німецько-українського аграрного демонстраційного і навчального центру». Про це повідомив директор...
17 травня 2016
Заборгованість НААН перед «ТД «Украгропром» скоротилась на 74,7 млн грн — офіційно
Станом на 1 квітня 2016 року боргові зобов’язання підприємств НААН перед групою компаній ТОВ «ТД «Украгропром» склали...
17 травня 2016
НААН повернула 111 тис. га земель державних підприємств дослідних господарств — Балян
У минулому році новий президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало ініціював повернення вкрадених земель. Про це у ексклюзивному...

Вибір редакції

11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...
10 січня 2022
Данило Гетманцев: Мені всім виробникам хочеться дати нульову ставку ПДВ
Нова податкова реформа в Україні ґрунтуватиметься на відбіленні заробітних плат і доходів. Під цим соусом її автори закладають зменшення ставки...
4 січня 2022
Аграрні закони 2021: податки, оренда, ринок землі, кредитування
Двадцять аграрних законів ухвалила Верховна Рада у 2021 році. Держпідтримка АПК, кредитування аграріїв та оподаткування, децентралізація та...