Зеркаль Олена Володимирівна

заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції
Вік: 50 років

Профіль в Соц. мережах

Освіта:

1998 р. — закінчила Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство».

2008 р. — закінчила Інститут міжнародних відносин при Київському національному університеті ім. Т.Шевченка за спеціальністю «міжнародні економічні відносини».

2003 р. — навчалася в Женевському центрі політики безпеки, навчальний курс «Нові аспекти політики безпеки». 

2002-2005 рр. — навчалася в Інституті міжнародних відносин при Київському національному університеті ім. Т.Шевченка за програмою «Правничі студії в Україні: Київ та окремі регіони».

Кар'єра:

2001-2005 рр. — Міністерство юстиції України, Директор Департаменту міжнародного права.

2005-2011 рр. — Міністерство юстиції України, Директор Державного департаменту з питань адаптації законодавства.

2011-2013 рр. — Міністерство юстиції України, Директор Департаменту взаємодії з органами влади.

Під час роботи в Міністерстві юстиції брала участь у низці дво- та багатосторонніх переговорів, у т.ч. в усіх раундах переговорів щодо Угоди про асоціацію України з ЄС, угод між Україною та ЄС про реадмісію осіб та спрощення візового режиму. Була представлена в делегаціях України на переговорах з ЄС, ООН, НАТО та Радою Європи. Відповідала за координацію та планування завдань у сфері наближення законодавства України до стандартів ЄС та юридичного перекладу, експертизи законопроектів, а також співробітництво з ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки. 

2013-2014 рр. — Старший менеджер з корпоративних зв’язків ПрАТ «А/Т тютюнова компанія В.А.Т. — Прилуки».

2014 р. — Призначена заступником Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції.     

Має 3-й ранг державного службовця.

Звання: 

В серпні 2009 р.присвоєно почесне звання «Залужений юрист України». Нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Наукова діяльність: 

Автор української методології адаптації законодавства до стандартів ЄС, виконала низку наукових робіт з порівняльного аналізу українського законодавства та порівняльні юридичні дослідження.

Особисте життя: 

Має двох синів.

Декларації:

2015 р.

2016 р.

2017 р.

2018 р.

Погляди: 

Про відмову від посади в АПУ:

«Моя посада і роль у дипломатичній службі не змінилися – заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції. У мене достатньо енергії та мотивації робити все можливе для захисту інтересів України у міжнародній політиці».

Про відносини з Росією: 

«Хочу наголосити, Крим є невід’ємною частиною України, а води, в яких були затримані судна, є територіальними водами України або виключною економічною зоною України. Дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якби Росія затримала українські військові кораблі у своїх територіальних водах або виключній морській економічній зоні».

«Наша ж перевага на сьогодні — впровадження норм ЄС в Україні, завершення реформи газового сектора і взаєморозуміння з ЄС з більшості питань».

До теми

15 травня 2019
Кабмін прийняв рішення ввести дзеркальні санкції, ембарго та спецмита на російські товари
Кабінет міністрів України ухвалив рішення ввести дзеркальні санкції, ембарго та спеціальних мит щодо товарів з РФ. Про це заявив...
28 грудня 2016
Україна та ЄС мають застосовувати дзеркальний підхід в регіоналізації
Якщо регіональний принцип щодо заборони на експорт діятиме в країнах ЄС, то так само він має діяти і в Україні. Про це повідомляє міністр аграрної...
29 квітня 2016
Україна готова вжити проти Молдови дзеркальних заходів — Кубів
Україна може у відповідь застосувати проти товарів з Молдови обмежувальні заходи. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...