Ситник Артем Сергійович

Керівник НАБУ
Вік: 45 років

Народився у смт Компаніївка Кіровоградської області.

Освіта:

2001 – закінчив Юридичну академію України.

Кар’єра:

2001 р. – слідчий прокуратури у Кіровограді Київської області.

2001-2003 рр. – помічник прокурора, слідчий, старший слідчий Ленінського району Кіровограда.

2004-2008 рр. – старший слідчий, в.о. керівника слідчого відділу, керівник слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області.

2008-2011 рр. – начальник слідчого відділу прокуратури Київської області.

2011-2015 рр. – мав адвокатську практику в адвокатській фірмі «Юридичні гарантії», керуючий партнер.

2015 р. – директор Національного антикорупційного бюро України

Cудові розслідування проти Ситника:

У серпні 2015 року Генеральна прокуратура України почала досудове розслідування проти Ситника за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) кримінального кодексу України за включення сторонніх осіб до складу делегації для поїздки в Лондон. Однак згодом Посольство Великої Британії дало пояснення з цього приводу, після чого обвинувачення були зняті.

2016 р. – опинився під критикою колишніх колег з адвокатської спільноти через проведені НАБУ обшуки на робочих місцях адвокатів, що працювали з фігурантами справи про злочинне заволодіння коштами ПАТ «Укргазвидобування».

За керівництва Артема Ситника НАБУ відзначилось гучними справами із затримання сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та початку розслідування щодо заводу «Кузня на Рибальському» (власники Порошенко і Кононенко).

У листопаді 2017 року стало відомо, що Артем Ситник під час одного із спілкувань із журналістами розкрив деталі низки проваджень НАБУ, після чого ГПУ порушила кримінальне провадження проти Ситника за трьома статтями: перевищення службових повноважень, розголошення державної таємниці та розголошення таємниці слідства журналістам.

22 листопада 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зареєструвала кримінальне провадження за фактом декларування директором НАБУ Ситником недостовірної інформації та доручила розслідування органам поліції.

В липні 2019 щодо Ситника проводилось розслідування, йому інкримінується те, що він за чужий кошт відпочивав у мисливському господарстві на Рівненщині, на що було витрачено не менше 500 тис. грн. При цьому сам Артем кілька разів не пиходив до Нацполіції на виклик щодо цієї справи.

2019 року Ситника було включено до реєстру корупціонерів через порушення встановлених законом обмежень щодо отримання подарунків. Правопорушення визнано Рівненським апеляційним судом, що визнав Ситника винним. Йому присуджено штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів (3400 грн) та конфіскацію подарунків.

Громадянська позиція:

У червні 2018 року приєднався до акції на підтримку ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

Родина:

Одружений, має двох дітей.

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...