Рябошапка Руслан Георгійович

Заступник Голови Офісу Президента України
Вік: 44 роки

Профіль в Соц. мережах

Заступник Голови Офісу Президента України Володимира Зеленського (відповідає за правовий блок і відносини Президента із судами). 

Освіта:

1998 р. — закінчив Міжнародний Соломонів університет, отримав кваліфікацію спеціаліста.

Кар'єра: 

З 1998 до 2001 рр. — головний консультант заст. начальника управління законодавства про правосуддя, охорону правопорядку та оборону; заступником директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції; заступником начальника відділу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

2001-2002 рр.. — заступник директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції України.

2002-2003 рр. — директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України.

З грудня 2003 по червень 2010 рр. — очолював Департамент законодавства про правосуддя, правоохоронної діяльності та антикорупційної політики Міністерства юстиції України. Глава делегації України на засіданнях пленарних з'їздів Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

21 червня 2010 р. — призначений директором новоствореного Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України. Головне завдання Бюро — підготовка та реалізація урядових пріоритетів у впровадженні антикорупційної політики. У його структуру входить кілька секторів: проведення антикорупційної експертизи, аналізу та дослідження проблем виникнення корупції, міжнародної співпраці та інформаційної політики, координації діяльності центральних органів виконавчої влади з питань антикорупційної політики.

У лютому 2011 р. Кабмін ліквідував посаду урядового уповноваженого та Бюро з питань антикорупційної політики.

Лютий 2011-жовтень 2013 рр. — заступник директора Департаменту юридичного забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Жовтень 2013-березень 2014 рр. — керівник Департаменту аналізу антикорупційної політики у неурядовій організації «Transparency International Україна».

Березень 2016-червень 2017 рр. — Член Національного агентства з питань запобігання корупції.

На виборах Президента України 2019 р. — радник кандидата Зеленського.

31 травня 2019 р. — член РНБО. 

21 травня 2019 р. — призначений заступником Офісу Президента України Володимира Зеленського. Член делегації України для участі в роботі Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

Особисте життя: 

Дружина — Олеся Бартовщук, троє синів: Тимур, Лука та Марко (сини мають французьке громадянство).

Нагороди та відзнаки:

Заслужений юрист України. Нагороджений грамотою Кабміну України.

Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2008 р.)

Декларації: 

2015 р.

2016 р.

2017 р.

Погляди: 

Про прокуратуру: 

«Оптимальним варіантом для української системи прокуратури є заміна генерального прокурора й оновлення складу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів».

Про НАЗК: 

«Ми плануємо перезапустити НАЗК: у його складі буде лише одна особа – глава. Нам же не потрібно, щоб глава був лояльний до Адміністрації Президента. Важливо, щоб перезапуск НАЗК відбувся якомога швидше – впродовж 30–45 днів. Щоб не було жодних звинувачень, керівника агентства повинні відбирати міжнародні експерти. За аналогією з Вищим антикорупційним судом. Плюс – хочемо передбачити, щоб реєстр декларацій був у розпорядженні НАЗК, а не держпідприємства. І хочемо відкрити декларації керівництва Служби безпеки України».

До теми

24 червня 2019
Зеленський змінив склад Національної інвестиційної ради
Президент Володимир Зеленський змінив склад Національної інвестиційної ради. Відповідні зміни внесено в указ, повідомляє прес-служба глави...
21 червня 2019
Зеленський скасував 9 президентських указів попередників, які стосуються агробізнесу
Президент України Володимир Зеленський 20 червня трьома указами відмінив понад 150 аналогічних розпорядчих рішень попередніх президентів. Про це...
20 червня 2019
Зеленський назвав майбутніх колег по коаліції в новій Раді
Володимир Зеленський назвав майбутніх колег по коаліції в новій Раді для своєї політсили "Слуга народу". Про це він заявив після зустрічі з бізнесом,...

Вибір редакції

5 травня 2021
Детектор аграрних законопроєктів: публічні декларації та реальні голосування депутатів аграрного комітету
Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної...
28 квітня 2021
Чи потрібен у селі інститут старост: Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4535
15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо...
26 квітня 2021
Меморандум на зернові та олію: аналіз впливу обмежень на експортну політику та внутрішній ринок України
Спроба уряду обмежити зростання цін на олію та приборкати експорт зернових за допомогою низки меморандумів про граничну кількість вивезеної продукції...