Нефьодов Максим Євгенович

Колишній голова Державної митної служби
Вік: 39 років

Профіль в Соц. мережах

Освіта:

З відзнакою закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка і має ступінь магістра за спеціальністю «Економічна теорія».

Кар'єра: 

2003-2006 рр. — працював аналітиком по злиттю і поглинанням у компанії Golden Gate Business.

2006-2010 рр. — працював у інвесткомпанії Dragon Capital, де обіймав посаду віце-президента, а потім директора інвестиційно-банківського департаменту.

2010 р. — став керуючим директором українського офісу фонду Icon Private Equity. З 2011 р. керуючий партнер фонду.

18 лютого 2015 р. — призначений заступником міністра економічного розвитку і торгівлі України.

18 листопада 2016 р. — Кабмін призначив Максима Нефьодова першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі.

22 серпня 2018 р. — призначений виконуючим обов'язки торгового представника України.

26 червня 2019 р. — виграв конкурс на посаду голови Державної митної служби.

Цитати:

Про запуск земельних аукціонів на ProZorro.Продажі

Ми можемо покращувати систему до нескінченності. Але, врешті-решт, це зводиться до бажання або небажання проводити торги.

Провели вже сотні тисяч аукціонів від малої приватизації до права розміщення реклами на трамваях, від продажу кредитних портфелів збанкрутілих банків до списаних вагонів метрополітену, і нам видається дивним, що все це працює для тисяч продавців по всій Україні, а з Держгеокадастром не працює.

Вся наша практика показує що найкращий захист від будь-яких злочинів — це абсолютна прозорість.

Система ProZorro не влаштовує людей, які, напевно, вважали, що ця земля вже їхня. Тобто торги проводимо, але формально розуміємо, хто на них має перемогти, адже ці люди завжди на них перемагали. А тут — хто більше грошей запропонує державі, той і переможе.

Кожен доброчесний продавець має бути зацікавлений в таких торгах.

ProZorro.Продажі — це не конкуренція СЕТАМу чи комусь іншому. Це механізм інтерконекту майданчиків, які власне і продають щось. СЕТАМ є одним з майданчиків.

Ми готові пускати приватних продавців в систему, але ми б хотіли, щоб вони використовували цю систему для бенчмаркінгу, для того, аби тримати певний рівень.

Я взагалі дуже люблю пілоти. Ми в прозорих закупівлях стартували пілотом, в Prozorro.Продажі стартували пілотом, ми з Держгеокадастром хочемо проводити пілот, щоб накопичувати дані. Щоб не виникало питань про те, на чому ми базуємо свої висновки.

Про Держгеокадастр

У них існує дуже велике рейдерство в земельній сфері, тому виникає потреба приховувати, хто орендує землю.

Я думаю, що проблема більшості держорганів, які стикаються з прозорими продажами — це відсутність можливості «хімічити» з різними механізмами системи, адже вони розуміють (і для мене це певний комплімент), що прозорі механізми не дозволяють їм маніпулювати з результатами торгу.

Держгеокадастр не надає інформацію для прозорих продажів про нові земельні ділянки. Ми написали доповідну на прем’єр-міністра, провели офіційну зустріч з представниками Держгеокадастру і Мінагрополітики. Вони сказали, що пішли думати.

Про блокчейн

Блокчейн — це технологія і сама по собі вона не є доброю чи поганою. Ми теж використовуємо блокчейн частково в якихось елементах. Швидше проблема в тому, що, коли ми проводимо аукціон, то головний ризик полягає в допуску до торгів, а головний механізм маніпуляції на продажах — це коли ніхто навіть не знає про торги. Ось це проблема.

Про мораторій

Ми категорично проти мораторію на продаж землі й водночас — за його зняття.

У нас уже мораторій сприймається людьми так, ніби є якась державна власність, що зараз держава хоче її продати і для цього треба зняти мораторій. Що її вкрадуть або іноземці, або олігархи, тому давайте продовжимо заборону на продаж землі. Це ж не так. Переважна більшість землі знаходиться в приватній власності.

Мене дивує розповсюджена досі думка, що в будь-який момент часу, як тільки ми знімаємо мораторій, набіжать якісь китайці чи араби, чи американці і всю цю землю нещасну у людей скуплять.

На мою думку, аби зняти ці класичні перестороги про скупку земель, було б непогано провести пілотний проект.

Я думаю, що ми могли б провести пілот в межах якоїсь конкретної області або в межах якихось конкретних ОТГ. Зняти ці перестороги, щодо іноземців, які «переб’ють» всіх наших фермерів по ціні і всю цю землю скуплять.

Я вважаю, що в середньостроковій перспективі всі державні землі мають бути продані. Саме землі сільськогосподарського призначення.

Про інвестиції

За освітою інвестиційний банкір, тож, коли я повернусь в бізнес, я б займався залученням коштів і інвестиціями саме в сільське господарство або дотичні до цього галузі.

Декларації: 

2015 р.

2016 р.

2017 р.

2018 р.

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...