Кухта Павло Андрійович

Колишній виконувач обов'язків міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
Вік: 38 років

Профіль в Соц. мережах

Освіта:

Закінчив Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”. У 2018 році навчався в Aspen Institute Kyiv. Економіст “Центру економічних рішень”, автор публікацій та дослідницьких робіт з макроекономіки та бюджету. У минулому економічний журналіст і публіцист.

Кар'єра:

З 2015 року – член наглядової раду індексу моніторингу реформ iMoRe від VoxUkraine. Помічник депутатів Верховної Ради 8 скликання Ярослава Маркевича та Ігоря Луценка на громадських засадах.

Програмний директор партії “Голос”. Керує розробкою програми партії та законодавчих ініціатив, очолює експертну команду.

З 2016 року був заступником голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ та експертом групи “Податкова реформа” Реанімаційного пакету реформ.

У 2015-2019 роках був радником міністра фінансів

У 2016-2019 роках – радник прем'єр-міністра України.

У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання від партії “Голос” (№25 у списку). Реєстрацію як кандидата було скасовано у листопаді того ж року за власним бажанням.

З 9 вересня 2019 року до квітня 2020 року – перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Позиції:

Про прозорі торги:

Головне у системі ПроЗорро.Продажі – дворівневість. Є центральна база даних у державі та десятки приватних майданчиків, які дають доступ до системи на конкурентних засадах, надаючи послуги бізнесу, приваблюючи та рекламуючи, фактично вони маркетингом займаються. Зайти в систему на конкурс можна через будь-який із цих майданчиків. Неможливо домовитись одночасно з десятками майданчиків, що вони не нададуть нікому окрім тебе доступ до якогось конкурсу. Відповідно, через це конкурс завжди буде конкурентним. Якщо є конкуренція, отримуємо ринкову адекватну ціну за підприємство, тому немає ризиків, що підприємство розпилять, закриють, бо гроші відбити тоді буде неможливо. Єдиний спосіб їх відбити – використовувати підприємство ефективним чином як бізнес. 

Про приватизацію аграрних ДП:

Люди виграють від приватизації, а не програють, їм покриють заборгованість, у багатьох випадках з’являться робочі місця, навпаки, буде більше роботи, а не менше. Там так багато питань, що нема чого шкодувати. Коли буде передано у приватний сектор, залучено інвестора, зауважимо, що приватний власник краще знає, як тим управляти. Нами було встановлено критерії відбору підприємств, які не підуть на приватизацію – не треба продавати те, що стосується національної, зокрема, енергетичної безпеки, те, що є природною монополією, оскільки антимонопольне регулювання не працює ефективно, тому слід зупинити зловживання, і те, що надає унікальні сервіси, які не надаватиме приватний сектор. Все інше – на приватизацію. Аграрні компанії не відповідають жодному з цих обмежень, тому їх всі можна спокійно продавати.

Про Фонд національного багатства:

Створення Фонду національного багатства уже прописано в програмі уряду. Його ідея – створити централізовану структуру, побудовану на принципах приватного сектору портфельного менеджера, а не державної установи, яка б управляла основними компаніями, як це працює у приватному секторі, а не як це роблять чиновники. Це для того, щоб компанії заробляли гроші та водночас ефективно виконували додаткові функції, окрім заробляння гроші. Управління близько двома сотнями компаній у майбутньому буде побудовано на основі стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка є транслятором у сфері управління державними підприємствами у світі. 

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...