Депутат Львівської міської ради 7-го скликання, висунута міською організацією політичної партії «Українська галицька партія». Виборчий округ № 18.
Освіта:
2009 р. — закінчила Львівський національний університет ім. І.Франка за спеціальністю «Економічна теорія».
2009-2013 рр. — навчалась на денній формі аспірантури у Інституті регіональних досліджень Національної академії наук України.
2014 р. — присвоєно ступінь кандидата економічних наук.
Кар'єра:
З 2015 р. — ГО «Українська галицька асамблея», керівниця проектів розвитку громад.
2016-2018 рр. — голова Львівського міського осередку Української галицької партії (УГП), член Політради УГП.
2009-2014 рр. — Інститут регіональних досліджень НАН України — аспірантка відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону. Тема дисертації «Формування та використання інноваційного потенціалу молоді».
2006 р. — табір YMCA, Кентукі (США), керівниця дитячої групи.
Громадська та політична діяльність:
Член Української галицької партії.
З 2015 р. — голова ГО «Батьки в дії».
З 2014 р. — співініціатор громадського руху активних батьків «Львів дружній до сімей і дітей».
2004-2005 рр. — член ГО «AIESECу м. Львові».
З 1998 р. — член молодіжної організації «ПЛАСТ — національна скаутська організація України».
З 2013 р. — член асоціації учасників програми «Молодь змінить Україну» Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.
Особисте життя:
Заміжня, виховує двох синів.
Декларації:
Погляди:
Про громадську діяльність:
«Коли у мене народився перший син Матвій, я відчула… свою безпорадність. Навіть прогулятися з дитячим візочком звичним щодня маршрутом виявилося дуже складно. Я не могла нормально зайти в магазин чи вийти з подругами на каву. Місто було не пристосоване для дітей. Найбільш прикро стало, коли не змогла зайти у поліклініку на медогляд. Двері були завузькі, тож довелося залишити візочок просто на вулиці. Найменше, що я могла зробити – зареєструвала у Фейсбуці групу «Львів, дружній до дітей» і почала активно піднімати проблему відсутності належних умов для батьків з дітьми. До обговорення долучилися й інші небайдужі львів’яни. Так ми створили громадську організацію «Батьки в дії» та перший проект «Карта дитячих майданчиків». На нашому сайті можна залишити інформацію про місце і стан дитячого майданчика. Якщо він потребує ремонту, ми направимо запит у відповідальні за нього структури. І проблему вирішать. Далі були ініціативи щодо першого інклюзивного дитячого простору на вул. Зарицьких, створення карти закладів харчування, дружніх до дітей; проект «Куди поїхати з дитиною?»; покращення умов у пологових будинках та відстоювання належного ставлення до вагітних і породіль. Також у 2016 році ми стали переможцями громадського бюджету – креативного простору у сквері Юра. З 2017 року ми придумали та також долучаємось до організації найбільшого мікрорайонного фестивалю Львова – Знесіння Фест. У 2018 році в ньому взяло участь понад 3000 осіб».
Про політику:
«Я в політиці, бо для мене важливо, аби ми не повернулись у старі домайданівські часи, коли країну руйнувала внутрішня незгуртованість та корупція. Я хочу жити у кращій країні, почуватися гідно. Тому я готова запроваджувати кращі практики публічного управління у Львові та країні загалом».
«Нам вдалося змінити ситуацію. Часто люди кажуть: «Навіщо та політика?». Тут ти можеш творити зміни на системному рівні – для всіх. З повноваженнями депутатки мені вдалося ініціювати та затвердити міську стратегію «Львів, дружній до дитини» на загальноміському рівні, яка здобула місту міжнародний статус Unicef ChildfriendlyCity. Ця стратегія має дворічний план та фінансування і передбачає ще більше змін та заходів, аби місто ставало щоразу зручнішим для родин із дітьми. В межах нашої теми міста, дружнього до дітей, мені з однодумцями вдалося добитися того, що у Львові тепер є кімнати матері і дитини в сімейних поліклініках, ми долучалися до напрацювання прозорої електронної черги в дитсадки, покращення системи позашкільної освіти, доступності просторів. «З повноваженнями депутатки мені вдалося з фейсбук ініціативи створити міську стратегію «Львів, дружній до дітей» на загальноміському рівні, яка здобула місту міжнародний статус Unicef».
Про корупцію:
«Антикорупційний напрям – дуже важливий у моїй саме депутатській роботі. Тому я очолила постійну комісію законності Львівської міської ради. Ми почали з малого – виконання передвиборчих обіцянок меморандуму «Прозорі ради» з громадськими організаціями. Все, що стосується роботи депутатів та виконавчих органів міської ради, намагаємося робити максимально публічним та відкритим. Щоб будь-хто міг побачити, куди йдуть бюджетні гроші. Бо насамперед корупція боїться «світла».
Про ПЛАСТ:
«З 11 років я є пластункою. Тут захопилася морським пластуванням. Навіть очолювала дівочий курінь з цього напрямку. У 22 стала головою Морської ради «Пласту» в Україні. Координувала всі різновікові осередки морського пластування. Я була першою жінкою, яка очолила цей напрям за 20 років його існування в Україні. До того часу головували тут лише чоловіки поважного віку. Маю також досвід виховництва: 6 років курувала дівочий юнацький гурток та курінь. Його патронесою є Анастасія Лісовська – одна із найвидатніших та найвпливовіших жінок в історії України».
Про тайм-менеджер:
«Вважаю, що весь інтелектуальний потенціал, який я здобула, закінчивши університет та захистивши дисертацію, не можна так просто знецінити у декретних відпустках. Після народження другого сина мені довелося суттєво знизити свій звичний темп. Але намагаюся все поєднувати та максимально встигати і з материнством, і з громадською та політичною діяльністю. Думаю, кожна мама, яка має хоч одну дитину і розвивається професійно, вже є гуру тайм-менеджменту».