Бойко Юрій Анатолійович

Народнй депутат («Опозиційний блок»), співголова «Опозиційної платформи — За життя»
Вік: 65 років

Освіта

За освітою — хімік-технолог (закінчив Московський хіміко-технологічний інститут), 2001 року одержав бакалаврський диплом інженера-економіста (закінчив Рубежанську філію СНУ ім. Даля).

Кар'єра

Трудову біографію розпочав майстром на Рубежанському хімічному заводі «Зоря», потім очолив завод на посаді генерального директора.

Обіймав керівні посади в АТ «Лисичанськнафтооргсинтез» (нині ЛиНОС), державної корпорації «Укрвибухпром» (Київ), був головою правління АТ «УкрТатнафта» (Кременчук) і головою Наглядової ради ВАТ «Укртранснафта».

2001 р. —  вступив до партії Сергія Тігіпка «Трудова Україна», яку пов'язували з тодішнім президентом Леонідом Кучмою.

Лютий 2002 р. — призначений головою НАК «Нафтогаз України». Керував компанією до березня 2005 р.

Серпень 2003 р. — став першим заступником міністра палива й енергетики.

2 березня 2005 р. — звільнений з посади першого заступника Міністра палива та енергетики України — голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

23 квітня 2005 р. — обраний головою Республіканської партії України. На парламентських виборах 2006 р. РПУ увійшла до складу партії «Не так», проте блок не подолав 3-відсотковий бар'єр.

4 серпня 2006 р. — призначений міністром палива і енергетики (в уряді Віктора Януковича).

18 грудня 2007 р. — звільнений з посади міністра палива та енергетики України у зв'язку з обранням Верховної Ради VI скликання.

листопад 2007 по березень 2010 рр. — народний депутат України 6-го скликання, обраний за списками Партії регіонів

11 березня по 9 грудня 2010 р. — міністр палива та енергетики України (в уряді Миколи Азарова).

24 грудня 2012 р. — Указом Президента України № 728/2012 призначений Віце-прем'єр-міністром України. З 28 січня 2014 р. — виконувач обов'язки віце-прем'єр-міністра України.

26 березня 2014 р.— Юрій Бойко подав документи в ЦВК на реєстрацію кандидатом у президенти України. Програма містила пункти про надання російській мові статусу державної, використання досвіду країн Південно-Східної Азії з точки зору спрощення та автоматизації державних послуг, одночасно тісної економічної інтеграції з Європейським Союзом і розвитку торгово-виробничих зв'язків з Росією і країнами Митного Союзу тощо. 7 квітня політрада Партії регіонів виключила Юрія Бойка з партії.

У вересні 2014 р. — очолив Опозиційний блок.

18 січня 2018 р. — один із 36 депутатів, котрі голосували проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

9 листопада 2018 р. — співголова партії "Опозиційний блок" Юрій Бойко і лідер партії "За життя" Вадим Рабинович несподівано підписали угоду про створення опозиційного об'єднання "Опозиційна платформа — За життя". 1

7 листопада 2018 р. — став єдиним кандидатом в президенти від "Опозиційної платформи — За життя".

22 січня 2019 р. — Центрвиборчком зареєстрував Юрія Бойка кандидатом в президенти України (самовисуванцем). 

Декларації

2015

2016

2017

2019

Особисте життя 

Виховує трьох синів і трьох доньок.

Цікава інформація

Не раз організовував бійки у Верховній Раді або брав участь у них.

14 листопада 2016 року сталася бійка між головою фракції у Верховній Раді України «Опозиційний блок» Юрієм Бойком та головою фракції Радикальної партії Олегом Ляшком на засіданні погоджувальної ради. Під час свого виступу Ляшко звинуватив фракцію ОБ і особисто Бойка в отриманні «консультацій з Москви».

Є великим прихильником РПЦ в Україні, зокрема, 29 липня 2018 року був одним з керівників «хресної ходи» духовенства російської церкви в Києві, присвяченого 1030-літтю Хрещенню Русі.

Державні нагороди

Звання Герой України з врученням ордена Держави (22 серпня 2004) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку паливно-енергетичного комплексу, багаторічну самовіддану працю.

Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (9 жовтня 2013) — за вагомий особистий внесок у державне будівництво, розвиток вітчизняного паливно-енергетичного комплексу, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

Орден «За заслуги» III ст. (22 травня 2003) — за вагомі трудові здобутки, значний особистий внесок у розвиток нафтової та газової промисловості.

Законопроекти

3739 | Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості
540-IX | Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)
1101-1 | Про внесення змін до розділу X"Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення

До теми

21 січня 2019
Кандидати у Президенти на 2019 рік і аналіз їхніх програм для агросектору
Кількість кандидатів у Президенти, які реєструє Центральна виборча комісія (ЦИК), зростає. Наразі ЦИК дала добро 10-ти особам. Треба сказати, що...
18 грудня 2018
Аграрний комітет вибрав один із 18-ти законопроектів про земельний мораторій — деталі онлайн-голосування
Аграрний комітет парламенту розглянув частину з 18-ти поданих у Раді законопроектів про скасування/продовження земельного мораторію і ...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...