«Аграрний день» №2 у парламенті
«Аграрний день» №2 у парламенті

Сьогодні у Верховній Раді офіційно — другий «Аграрний день». На порядку денному – 7 законопроектів у сфері АПК. Більшість із них присвячені земельним питанням. Багато народних обранців прийшли на роботу із патріотичними шарфами — на підтримку «Євро-2016». Доки багато із них вже побігло вболівати за національну збірну з футболу, аграрний комітет почав презентувати законопроекти...Отже, AgroPolit.com стежить за їх розглядом у парламенті:

11:40. За 20 хвилин до перерви нардепи почали розглядати законопроект №2155 від 17.02.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок при наданні їх для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності". Ним передбачається спростити документацію при відчуженні земельних ділянок на соціальні потреби і розвиток інфраструктури. 

«Ми ставили завдання, щоб було передбачено розміри компенсацій власникам земель, особливо інфраструктурного значення», — коментує закон нардеп Григорій Заболотний.

«Ми спрощуємо процедуру надання земельних ділянок на суспільні потреби. За результатами розгляду, закон може бути прийнятий у першому читанні. Прошу підтримати рішення комітету»,  доповідає Олександр Бакуменко.

11:47. запитань до Бакуменка немає, як і до законопроекту. Народні обранці готуються до виступів.

«Цей законопроект надзвичайно важливий, процедура оформлення земель під забудови надто складна, що гальмує процес розвитку інфраструктури. Навіщо ці непотрібні погодження я не розумію. Розмір збитків дуже занижений, а власники земель продовжують втрачати гроші»,  говорить Олег Кулініч.

«Сьогодні період розвитку територіальних громад. А людям доводиться платити додаткові кошти за зайві доступи і документи. Даним законом пропонується спрощення землеустрою, де рада, яка приймає рішення і буде відшкодовувати відчуження цих земель, вона також буде проводити і оцінку. Мене хвилює питання зміни містобудівної діяльності, енергетичної інфраструктури, як проводити газ до сіл, тощо. Ми будемо голосувати за основу цього закону. Тому ми відрегулюємо це питання, потім будемо вносити правки до нього», — зазначає Вадим Івченко.

«Це пріорітетне питання у плані розвитку малого і середнього бізнесу. Чи є в Європі хоч одна країна, де відсутні автобани? Немає. Чи є можливість це зробити в Україні? Ні, тому що є обмеження у вилученні земельних ділянок для суспільних потреб»,  говорить Юрій Соловей.

11:55. Андрій Парубій продовжує засідання до 12:15. Депутати готують виступи.

Народний обранець від партії «Свобода» виступає проти законопроекту, говорячи про незаконні забудови і ризики прийняття цього закону.

12:13. «Можна було б більше нікому не виступати   ви бачите, скільки людей в залі. Якщо голосів зараз не вистачить – прошу перенести на наступний тиждень, або після обіду»,  резюмує Заболотний. Депутати продовжують виходити із сесійної зали.

Голосування ставиться під ризик. Парубій пропонує перенести законопроект — голосували всього 195 нардепів — рішення не прийнято.

13:38. Нардепи говорять про мито на імпортні автомобілі... здається, що з обіду мало хто повернувся...

13:52. Здається, «Аграрний день» парламенту зірвано. оскільки ні нардепів, ні бажання бути присутніми вчасно у сесійній залі немає. Рішення спікера Верховної Ради Андрія Парубія перенести розгляд аграрних законів залишається дійсним.

Трансляцію вела Наталія Ключнікова, AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 вересня 2016
Стартував «Аграрний день» у парламенті (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Сьогодні у Верховній Раді розпочався так званий «Аграрний день» ― розгляд аграрних законопроектів. У залі зареєструвалося...
13 червня 2016
У четвер в парламенті відбудеться "Аграрний день" — офіційно
Заступник голови Аграрного комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Бакуменко повідомив, що 16 червня відбудеться "Аграрний...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...