7 способів як не потрапити на лізингових шахраїв
7 способів як не потрапити на лізингових шахраїв

Під час кризи в Україні активізувалася значна кількість шахраїв, які прикриваючись статусом "лізингової компанії", отримують від споживачів аванси за неіснуючу техніку або підписують кабальні договори. 

Ринок лізингових послуг активно розвивається, тому ця проблема стала особливо гострою. В Європі кожна п'ята операція кредитування — лізинг, в США — кожна третя. Це найефективніший фінансовий інструмент для бізнесу і вирішення персональних завдань, наприклад, придбання автомобіля. В Україні в 2015 році послугою лізингу скористалися близько 15 000 споживачів. А в першому кварталі 2016 року загальна сума лізингових угод в Україні — понад 1 млрд. грн. 

Ми ведемо боротьбу з шахраями вже не перший рік. В результаті нашої роботи сформували правила, які допомагають визначити шахраїв і викривають основні схеми.

Перша — це розміщення рекламної інформації про акцію з мінімальною ціною в лізинг. Потім беруть авансовий платіж в розмірі 10,20 іноді 30%, і повідомляють, що це була плата за послуги лізингової компанії. Є й інші схеми, які ми постаралися описати в інфографіку. 

На що звернути увагу, аби не потрапити на гачок шахраїв: 

1. Авансовий платіж не може бути платежем за адміністративні послуги. Його не слід вносити без підписання договору. 
2. У договорі важливо перевірити: 
a. валюту договору — вся техніка та авто зараз купуються в Україні в гривнях, і не можуть бути прив'язані до валюти 
b. авансовий платіж. Лізингова компанія ніколи не буде наполягати на терміновому внесенні авансу 
c. адміністративний платіж як правило відсутній, або може становити 1-3% 
d. графік платежів — для клієнта розробляється чіткий і зрозумілий зручний графік платежів 
e. термін постачання. Реальні строки поставки не більше двох тижнів. Терміни 50, 70 або 350 днів, або не зазначені терміни — дзвоник, що швидше за все ця поставка не буде реалізована 

3. Пропозиція ціни автомобіля або техніки нижче ринкової (ціни офіційного дилера або основних продавців на ринку) на 10%, 20%, 30% і більше. 
4. Попросіть у менеджера лізингової компанії сертифікат Нацкомфінпослуг про включення даної лізингової компанії в реєстр компаній, які можуть надавати лізингові послуги. 
5. Договір поставки техніки між Лізинговою компанією і дилером. У цьому документі немає нічого секретного. Але Ви точно будете знати всі умови поставки. Крім того, Ви можете попросити включити Вас стороною в Договір поставки. Якщо Лізингова компанія відмовляється показати договір поставки — це привід насторожитися. 
6. Обов'язково попросіть реквізити компанії і перевірте її по різних базах. 
7. Якщо Ви вирішили підписувати договір, то порівняйте роздрукований договір лізингу з тим, який Вам давали вичитувати. 

Антон Дядюра, генеральний директор компанії "ЕСКА Капітал"

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 серпня 2016
Введення нової Методики НГО сільгоспземель треба пришвидшити
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» вважає необхідним ухвалення нової Методики нормативно грошової оцінки землі...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...