Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Із 2014 року українські компанії активно шукають нові ринки для своїх продуктів. Втрата частини ринків збуту, нестабільність курсу валют, зниження платоспроможності населення викликали зацікавленість бізнесу у виході на зарубіжні ринки.
Чому вигідно працювати із закордонними ринками?
Агропромисловий комплекс (АПК) України розвивається в останні роки досить активно порівняно з іншими галузями виробництва.
У 2015 році Україна отримала дозвіл на експорт яєць до Ізраїлю, курятини — в Єгипет та Саудівську Аравію, молочної продукції — до Китаю та ЄС. Також, для підприємств м’ясо- та молокопереробної промисловості були відкриті ринки Молдови, Казахстану, Киргизстану, Вірменії й Узбекистану. 2015 року в Азію Україна здійснила 47% поставок, у Євросоюз — 26%, країни Африки —13%, СНД — 11% (включаючи Росію — близько 2%), інші країни — 3% (згідно даних Мінагрополітики).
Експорт української аграрної продукції за перший квартал 2016 знизився і склав майже 3,3 млрд доларів, що на 4,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року (-146 млн доларів) за даними Державної фіскальної служби (ДФС). Водночас експерти й аналітики аграрного ринку прогнозують збільшення об’ємів експорту продукції АПК України у найближчі роки.
Українські компанії уже не перший рік доводять свою конкурентоспроможність на закордонних ринках, що демонструють кейси багатьох брендів.
Наприклад, декілька років тому в компанію ММГ звернувся великий український виробник морозива з проханням надати інформацію щодо можливих ринків, куди вони могли б постачати продукцію. Завод із великими виробничими можливостями на той час використовував їх лише частково. Було проведено аналіз статистики експорту країн, які його цікавили. В результаті стало зрозуміло, в які країни експортують морозиво, у них проведено пошук місцевих дистриб’юторів, а контакти передано замовнику. За перші півроку компанія продала на експорт більш ніж 700 тонн морозива. Постійно збільшуються експортні поставки в Молдову, Казахстан, Грузію.
Основною проблемою під час виходу на нові ринки є нестача актуальної та повної інформації про конкурентів і споживачів. Багато бізнесів одразу спробували вийти на ринки ЄС, не усвідомлюючи специфіки входу та складнощів роботи на ринку. Часто на ринках розвинутих країн високий рівень конкуренції та вимого до якості й сертифікації продукції. Виникає низка складнощів під час виходу на ринок і висока вірогідність потерпіти фіаско.
Щоб визначити найцікавіші та найвигідніші ринки для компанії:
Так ви зможете отримати повну інформацію про ринок та споживачів, специфіку роботи на ринку й особливі вимоги до продукції.
Після проведення детального дослідження ринку:
Продукція АПК України конкурентоспроможна та досить популярна на міжнародних ринках. Світова громадськість і бізнеси співпереживають і слідкують за ситуацією в нашій країні. Варто скористатися новими можливостями та максимально швидко знайти нові ринки й ніші для експорту своєї продукції.
Дмитро Роденко, директор компанії Міжнародна Маркетингова Група
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!