Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Експорт української продукції в Україні відіграє важливу роль не тільки для надходження грошових коштів і наповнення бюджету, але й дає можливість забезпечити продовольством інші країни, оскільки наша держава – один із найпотужніших постачальників у світі.
З початку 2022 року відкрито доступ на іноземні ринки для 15 груп українських товарів у розрізі 9 країн, а саме: м’ясні напівфабрикати, призначені для споживання людиною, та м’ясні продукти у Чорногорію, молоко та молочні продукти до Домінікани та Кенії, корм для домашніх тварин у Сінгапур, ентомофаги (комахи, які створюють біотичний бар'єр захисту для сільськогосподарських культур) у Польщу, жувальні предмети для домашніх тварин, свіжі заморожені та оброблені шкіри та шкури, декоративні прісноводні риби та живі кролі до Ізраїлю, равлики, призначені для споживання людиною, до Грузії, жувальні предмети для собак, консервовані та сирі корми для домашніх тварин до Республіки Північної Македонії, інкубаційні яйця до Сербії, перероблений тваринний білок до Турецької Республіки.
За вісім років роботи Держпродспоживслужба зарекомендувала себе як державний орган, який є гарантом на міжнародному ринку щодо забезпечення безпечності української харчової продукції, яка експортується.
Наразі головний запит українського бізнесу – максимально спростити і пришвидшити оформлення документів, уніфікувати сертифікацію, спільно з Держпродспоживслужбою, Міністерством аграрної політики та продовольства України та іншими центральними органами виконавчої влади розробити підходи щодо вирішення актуальних проблем експорту.
Законопроектом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення вимог законодавства про харчові продукти, корми, ветеринарну медицину та благополуччя тварин» (№ 8150 від 24.10.2022) передбачено зміни до статі 60, які покликані на удосконалення механізму видачі сертифікатів з урахуванням специфічних умов доступу на ринки Європейського Союзу та інших країн, що є надзвичайно важливо в умовах не тільки отримання України статусу кандидата на вступ в ЄС, а і максимальному сприянню експорту української продукції. Крім того зазначені зміни передбачають удосконалення порядку видачі ветеринарних документів та застосування узгоджених форм сертифікатів, а також електронну сертифікацію через систему TRACES до ЄС.
Держпродспоживслужба продовжує здійснювати заходи, спрямовані на розширення міжнародних ринків збуту та поглиблення співпраці з компетентними органами інших країн з метою укладання міжнародних угод та інших нормативно-правових актів і усунення технічних перешкод для експорту товарів вітчизняних виробників.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!