Три варіанти, як зупинити голод у світі через війну Росії в Україні
Тарас Качка заступник міністра економіки України, торговий представник України, заступник голови Ради Міжнародної ради із зерна (IGC)

Знищення «Москви» — кращий внесок у подолання голоду в світі, ніж будь-які програми ООН.

Генсек ООН каже, що 1/5 людства страждатиме від голоду через війну.

Я згоден щодо 1/5, але треба казати простіше — голод шириться через блокування наших портів і торгівлі в Чорному морі військовими кораблями рф.

Кукурудза, пшениці, олія в нас є. Вивезти не дають російські кораблі, які розстрілюють торгівельні судна.

Якби не агресія рф, то ціни були би високими, але не захмарними. Якби не росія, то Африка і Близький Схід не думали б, де наскрести грошей, аби купити на останнє пшениці.

росія дурить багатьох, коли каже що сама задовольнить попит на зернові. По-перше, не задовольнить, бо крім пшениці є ще не менш важлива кукурудза і олія. А по-друге, те що вона робить — це здирництво і витягування з єгиптян і інших останньої копійки.

Тому план А щодо подолання голоду —це відсіч агресії на морі і на суші. Так, щоб українські зернові і олійні у повному обсязі потрапили на ринок.

План Б — максимальна логістиика через західний кордон. Зараз мурашник зернового і олійного ринку відбудовує ефективне перевезення баржами, вагонами і автомобілями через західний кордон. Це сотні тисяч операцій по сертифікації, пошуку вагонів і барж, встановленню комерційних звʼязків тощо.

План В — створити фонд/програму/організацію в якій міжнародні чиновники будуть купувати на гроші багатих і роздавати бідним — НЕ ПЛАН. Так, Україна бере активну участь в WFP, але масштаб нинішньої проблеми по силах лише ринку.

Лише нормальна мирна торгівля може врятувати світ від нинішньої продовольчої кризи. Про що і говориться в документах Міжнародної зернової ради і Міжнародної морської організації. Ці організації розуміють:  збалансована торгівля і вільне мореплавство — це першооснова. Всіе решта — допоміжне.

А голодом світ морить росія і її військові кораблі. І чим менше їх буде, тим більше шансів на те, що українські аграрії таки нагодують світ. Зараз особливо яскраво видно наскільки наш зернова та олійна індустрії стали ефективними за останні роки.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...