Голландський вектор: як голландський бізнес до українського АПК приглядався
Голландський вектор: як голландський бізнес до українського АПК приглядався

6 квітня у Королівстві Нідерландів має відбутись референдум щодо прийняття Угоди про асоціацію ЄС з Україною. Його ініціатори — євроскептики з декількох парламентських партій, які мають значну підтримку у суспільстві. Народні настрої голландців на рахунок України досить скептичні, а експерти вже прогнозують можливі зміни балансу сил у Європі та українській євроінтеграції загалом. У разі блокування Нідерландами ратифікації Угоди з ЄС, питання Зони вільної торгівлі та трудової імміграції ставляться під сумнів. І це навіть не кажучи про безвізовий режим. Проте розглядати такі песимістичні сценарії було б недоцільно.

Напередодні референдуму, 15—17 березня до Києва у повному складі прибула нідерландська економічна делегація на чолі з міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва пані Ліліанне Плумен.

Мета місії — поглибити співпрацю між Нідерландами та Україною у напрямку сільського господарства, інфраструктури та логістики. Загалом голландці залучили до програми 29 лідируючих компаній, готових працювати з нашими товаровиробниками. Деякі з них побували в Україні вперше для того, щоб «прощупати» економічне підґрунтя та оцінити перспективність ведення бізнесу.

Фінішем торговельної місії стала прес-конференція, де міністр зовнішньої торгівлі Ліліанне Плумен відзвітувала про результати офіційного візиту. Першим пунктом доповіді став голландський референдум, який так гаряче обговорюється в Україні. Пані Плумен зауважила, що це ще раз підкреслює те, якою важливою для українців є угода з Європейським Союзом. Це, так би мовити, карта реформ.

«Хочу підкреслити, що нідерландський уряд твердо підтримує Асоціацію України з ЄС, оскільки вона вигідна для обох наших країн. Голландія має багато новітніх технологій, а Україна — безмежні можливості. Скоро в Нідерландах відбудеться референдум, і особисто я віддам свій голос «за», — повідомила вона.

Однією із причин, чому населення Нідерландів масово буде голосувати на референдумі «проти» — це те, що боротьба із корупцією в Україні відбувається швидше на словах, а не на ділі.

«У нас є певні занепокоєння щодо корупції в державних установах та підприємствах, ця проблема триває тут давно. Проте ми бачимо позитивну роботу у цьому напрямку чинного Кабінету Міністрів», — підкреслила вона.

Торгівельна місія зачепила й політичний аспект. Переговори велись із «міністрами-технократами» Наталією Яресько, Олексієм Павленком і Айварасом Абромавічусом. Голландська сторона відзначила, що вони дійсно якісно виконують свою роботу, і реформування економіки поступово триває. Проте завжди є «але». Міністр вкрай дипломатично натякнула, що уряд мусить показати відчутні результати для українського народу та світової спільноти.

«Зараз Україна повинна зробити важливі кроки для того, щоб стати стабільною і вільною від корупції країною. Це саме та робота, яку має продовжувати український уряд і показати дієві результати. Співробітництво з ЄС і IFC не повинно опинитись під загрозою через відсутність бажаної результативності реформ», — зазначила вона.

Перші результати офіційного візиту далися взнаки українському бізнесу — компанії GezondheidDienstvoorDieren B.V. (GD) (Нідерланди) та «Миронівський хлібопродукт» підписали Меморандум про співпрацю.

Крім того, МХП — найбільший вітчизняний виробник курятини, протягом місяця запустить у Нідерландах нещодавно придбане підприємство з переробки м’яса птиці. І це тільки початок.

Пані Плумен зауважила, що окремою платформою співробітництва стане логістика. На її думку, зараз важливо розвивати шляхи експорту української сільськогосподарської продукції по всьому світу. Міністерство інфраструктури України (Мінінфраструктури) вже встигло долучитись до обговорення спільних проектів. Представники відомства в ході бізнес-форуму зупинилися на стані реформування галузі та потенційно цікавих для голландських інвесторів проектах, а також розповіли про можливості розвитку бізнесу в Україні.

Відповідаючи на запитання AgroPolit.com, міністр підкреслила, що основний фокус інвестицій прийдеться на сільське господарство. Проте обмежень у секторах АПК голландський бізнес не бачить — розвивати можна і тваринництво, і рослинництво.

«Ми бачимо Україну не лише як «житницю Європи», а й як основного світового виробника продуктів харчування. Зазначу, що голландські виробники дуже цінують зусилля міністра агрополітики та його команди у покращенні системи безпеки харчових продуктів до європейського рівня», — відповіла міністр. 

Пані Плуман повідомила AgroPolit.com, що пріоритетними напрямками обох країн цього року буде співпраця у сфері безпечності продукції, стандартизації, обміні досвідом та технологіями.

Наталія Ключнікова, AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 березня 2016
Мінтранс має намір розширювати співпрацю з Нідерландами ― прес-служба
Міністерство інфраструктури України має намір розширювати ділове співробітництво з Нідерландами. Про це повідомляє прес-служба відомства. Сьогодні,...
9 березня 2016
ЄС підтримає Мінагрополітики у реалізації реформ в Україні — Ніколя Верле
ЄС має продовжити участь у розробці Стратегії АПК до 2020 року задля досягнення конкретних результатів. Представники ЄС та донорської спільноти...
12 лютого 2016
Україна та Нідерланди будуть співробітничати у сфері зрошення
10 лютого директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Ромащенко Михайло та директор голандської компанії Difco International BV Я. Х...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...