Про що домовились на з'їзді Асоціації фермерів із партією «Батьківщина»?
Про що домовились на з'їзді Асоціації фермерів із партією «Батьківщина»?

Сьогодні відбувся XXVI з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ). Проте, здавалося б, просто плановий захід асоціації відвідали політичні «селебріті» - голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко разом з караваєм та з заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Вадимом Івченко, зі сторони Мінагрополітики - перший заступник міністра Ярослав Краснопольский. Цікаве та нетипове поєднання, правда ж? Особливо на тлі "привиду" парламентських виборів. То що ж змусило сісти за один стіл всіх цих "персонажів"? На повістці дня – чимало запитів до уряду. Що ж вирішили в ході засідання? З деталями розбирався AgroPolit.com.

На з’їзді запропонували звернутися до різних гілок влади з проханням прийняти ряд законопроектів. 

До Президента України:

Надати відповідні доручення Уряду та силовим структурам що до викорінення корупції в сфері АПК та зменшення контрольних і дозвільних функцій органів влади, забезпечити захист майнових та земельних прав фермерів.

До Верховної Ради України:

- Прийняти Закон № 1599 від 23.12.2014 Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств";

- Прийняти Закон № 2052 від 06.02.2015 "Щодо внесення змін до Податкового кодексу України по врегулюванню сплати ПДВ членам сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів";

- Прийняти Закон № 1874 (ініціатори проекту - народні депутати Тимошенко Ю.В., Кириленко І.Г., Івченко В.Є.) "Щодо внесення змін до статті 121 Земельного кодексу України (щодо набуття права власності на земельні ділянки, фермерські землі)".

Податкова політика:

- Забезпечити законодавче повернення податкової політики галузі періоду 2015 року;

- Розробити та прийняти для невеликих сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств закон про єдиний земельний податок.

Земельна політика:

- Законодавчо врегулювати питання використання земель фермерськими господарствами, які знаходяться в їх користуванні;

- Вийти з ініціативою щодо проведення всеукраїнського референдуму із запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення і до його проведення законодавчо заборонити запровадження ринку землі.

До Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України:

- Відповідно до Закону «Про фермерське господарство» та коаліційну угоду передбачити виділення 58 млн грн із коштів спеціального фонду на підтримку фермерських господарств України;

- Розробити та прийняти Державну програму підтримки та розвитку сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

- Розробити та прийняти нову постанову Кабінету Міністрів України щодо підтримки фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів відповідно до європейських норм підтримки через Укрдержфонд;

- Усунути корупцію та рейдерство щодо реєстрації договорів оренди земельних паїв.

Податкова політика:

- Забезпечити законодавство для повернення податкової політики оподаткування галузі до умов 2015 року;

- Розробити та прийняти для невеликих сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств закон про єдиний земельний податок.

AgroPolit.com поцікавився у народного депутата від «Батьківщини» Вадима Івченка деталями з’їзду:

Вадим Івченко: Це був XXVI з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ). Зібралося близько 400 делегатів із усієї України: маленькі фермери – члени Асоціації. Вони запросили також лідерів фракцій та народних депутатів. Мене і Юлію Тимошенко запрошували окремо. Я представляв аграрний комітет, бо вже три роки поспіль приймаю участь у з’їздах АФЗУ. Були виступи фермерів, депутатів, першого заступника агарного міністра. Фермери говорили про свої проблеми.
AgroPolit.com: Раніше такого розкішного представництва політиків на з’їздах фермерів не було. Що змінилося сьогодні?
Вадим Івченко: Минулого року я приймав участь у з’їзді. Було те саме. Зал – забитий, ті ж учасники. Єдине, що перший заступник міністра був Володимир Лапа, а цього разу – Краснопольський. Все було однаково, окрім присутності Юлії Тимошенко.

AgroPolit.com: Чому вона приїхала?

Вадим Івченко: Її попросили прийти як лідера партії. У своєму виступі вона запевнила, що «Батьківщина» підтримуватиме мале та середнє фермерство в Україні.

AgroPolit.com: До якихось конкретних висновків дійшли?

Вадим Івченко: Дуже критикували прийнятий парламентом закон № 2279 і пообіцяли звернутися до президента ветувати його. Адже він становить загрозу для існування фермерства. Вони б ще зрозуміли, якби у ньому у вигляді «запобіжника» проти корупції була вимога, щоб займатися фермерством, потрібна наявність досвіду господарювання мінімум 3 років на землі. Натомість документ виписує привілегії прокурорам та суддям, які за гроші вирішуватимуть земельні питання. З’явиться велика каста посередників. Крім того непідйомною є й ціна землі для них на таких аукціонах. Вони наводили приклад: аби купити 70 га землі, то на старті потрібно викласти 130 тис. га! Але ж вона зростатиме в ході аукціону. Де простому фермеру взяти ці гроші? Депутати відірвалися від маленького фермера.

Також вони занепокоєні тим, що багато їхніх законодавчих ініціатив профільний аграрний комітет не підтримує і відхиляє. Натомість, якщо потрібно перекривати дороги та вулиці, то звертаються до АФЗУ. Тобто ними користуються, але для них ні парламент, ні аграрний комітет нічого не робить. Турбували й питання сімейних ферм, державної підтримки тощо.

AgroPolit.com: Про продовження агарного страйку говорили?

Вадим Івченко: Так, казали, що хочуть вийти під Раду 15 березня. Все залежить від оперативності прийняття профільним податковим комітетом базового законопроекту з ПДВ для АПК та внесенням його до сесійної зали парламенту.

AgroPolit.com: І все таки – чого збиралися: поговорити чи це підготовка до виборів?

Вадим Івченко: Цей з’їзд готувався ще 1,5 місяці тому. Він плановий. Те, що Юлія Тимошенко була там, то ми і вона, рахуємо, що невдовзі будуть вибори. Це наше відчуття.

Наталія Ключнікова, Наталія Білоусова, AgroPolit.com

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 березня 2016
Фермери вимагають прийняти три законопроекти — офіційно
Сьогодні під стінами Верховної Ради зібралось близько 5 тис. фермерів із усіх областей України. Вони вимагають від уряду прийняти три законопроекти...
24 лютого 2016
XXVI З’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників
Сьогодні, 24 лютого відбувся XXVI з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України...
26 січня 2016
Асоціація фермерів вимагає повернення пільгової системи оподаткування — Томич
25 січня в інформаційній агенції «ГОЛОС УА» відбулася прес-конференція президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...