Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Сьогодні відбувається обговорення необхідності зміни податкової системи в Україні. Тобто шукають «ідеальний» варіант. Втім чи аналізував хтось податкові зміни, як приймалися раніше, наприклад, в останні три роки? Відповідь – риторична. А варто було б.
Зокрема, особливої уваги заслуговують такі нещодавні зміни до Податкового кодексу:
1. Передбачають зменшення у 2016 році оподаткування ПДФО, тобто застосовуватиметься базова ставка 18% до усієї бази оподаткування.
2. Ставку ЄСВ цього року знижено до 22% для всіх видів доходів, скасовано прямі відрахування працівника із зарплати.
3. Значне збільшення доходів до місцевих бюджетів за рахунок зміни показників податків із єдиного податку для сільгоспвиробників, акцизного (змінами передбачено збільшення у 1,5—2 рази його ставок) та податку на нерухомість (зріс із 2% до 3%). Місцеві громади на свій розсуд встановлюють розмір податку на нерухомість, однак у межах мінімальних та максимальних ставок.
4. Значно зменшились пільги з оплати земельного податку в 2015 році порівняно з 2014 роком, але знову частково введені додатково деякі 2016 року. За органами місцевого самоврядування залишається право надавати пільги щодо земельного податку, який сплачується на відповідній території.
Тож, отримавши відповідні повноваження та економічні інструменти (податки та збори), громади мають можливість забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства.
Нижче детальніше дивіться порівняльний аналіз: як змінювалося оподаткування із 2014 по 2016 роки.
1.
2.
3.
4.
5.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!