Як «Батьківщина» Всеукраїнське селянське віче зібрала
Як «Батьківщина» Всеукраїнське селянське віче зібрала

29 жовтня більше 7 тисяч аграріїв із усієї країни зібралися у столиці для того, щоб обговорити наріжні питання українського села. Висловити свою позицію прийшли представники фермерів з усіх областей, науковці, селяни, депутати та чиновники. Приводом стало критичне становище селян: одну з ключових вимог (продовження мораторію на купівлю – продаж сільськогосподарських земель до 2021 р. (на 5 років) парламентарі прийняли лише на 1 рік.! Щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників (законопроект № 3851-1) навіть не ставиться на розгляд ВРУ. Законопроект про єдиний фермерський податок не розглядається.

На повістці дня – презентація резолюції розвитку села, яку розробила партія «Батьківщина» за підтримки Асоціації фермерів та землевласників України (АФЗУ). AgroPolit.com пропонує основні тези масштабного аграрного з’їзду.

Іван Томич, президент Асоціації фермерів та землевласників України:

— Основне – це навести порядок у земельних відносинах. Емфітевзис – це новітній засіб винищення української нації. Ми вимагаємо негайно відкликати цей законопроект.

— Наша стратегія проста: земля – це життєвий простір української нації, він має бути першочерговим пунктом політики держави.

— Рейдерство – це українська чума 21 сторіччя, яка поширюється на всі регіони країни. Біля 100 рейдерських захоплень результат хворої системи влади.

— Податкова політика загнила. Вимагаємо єдиного земельного податку і стабільність надходження до бюджетів. Сьогоднішня формула розвитку і процвітання – від олігархізації до сімейного фермерського устрою.

Дивіться більше у фотозвіті тут.

Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина»:

— Головна проблема українського села і економіки в цілому, що люди не здатні нічого купити. Поки наша нація не буде платоспроможною, немає жодного шансу підняти АПК і місцеве виробництво. Питання не у популізмі – націю позбавляють головного інвестора – людини.

— Необхідно поставити завдання вийти на експорт продукції із доданою вартістю. Експортувати сировину – це нісенітниця, ми самі собі валимо ринок, вирощуючи монокультури і знищуючи землю.

— Великі агрохолдинги сьогодні правлять «балом» і у парламенті і в країні. Вони прийняли у бюджеті окрему строчку – не платячи податок на додану вартість при експорті зерна забирати ПДВ, який не заплатили. 29 млрд грн розділять 10 родин по своїм кишеням у 2017 році. Олігархи хочуть показати, що українська земля не ваша, і вони не планують її залишати. Одна з таких родин, яка має сотні тисяч гектар в оренді землі, страшно сказати – Президент.

— Фермерські господарства зменшились до 7 тисяч, які обробляють менше 500 га землі. Це випадковість чи стратегія? Так, це стратегія. Я не вірю, що за 25 років уряд не зрозумів – що сімейні ферми – це наше майбутнє. Чому депутати не могли прийняти закон про розвиток сімейного фермерства в Україні і втілити його в життя.

— Ми зобов’язані прийняти резолюцію зібрання, де будуть чіткі кроки, які дадуть нам результати. Потрібно прийняти закон про стратегію і новий уклад аграрного сектору і розвиток сімейного фермерства.

— Скасування спецрежиму ПДВ забере 26 млрд грн у малих сімейних фермерських господарств. Вимагаємо запровадити систему оподаткування за прикладом Польщі, де господарства до 300 тис євро прибутку не оподатковуються. Крім того, ввести єдиний податок на гектар землі для селян.

— Вимагаємо відставку голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, яка підняла відсоткові ставки на кредити до 27% річних, тим самим довела селян до зубожіння. Необхідно запровадити кредитування фермерів не більше 1-3% річних.

— На нас хочуть заробити, скупивши землю за безцінь холдинги. У нас сьогодні не розпайовано 35% сільськогосподарських земель. Ми маємо скуповувати землі назад у державу, а не віддавати її у тіньовий ринок. Наш шлях – сформувати великий ресурс землі, віддавати при величезній підтримці його фермерам, але не більше передбаченого, наприклад до 150 га. Але агрохолдинги, які мають по 100 тис. га мусять бути розформовані, а земля – повернута фермерам.

— Ми розпочинаємо вибори в 184 об’єднаних громадах. «Батьківщина» висуває своїх кандидатів для того, щоб брати відповідальність і служити громаді. Вибори відбудуться 11 і 18 грудня. Проти нас піде Президент, для того, щоб отримати ще пару тисяч гектарів на родину.

Вадим Івченко, народний депутат, член партії «Батьківщина»:

Результатом майже чотирьох часового зібрання стало прийняття резолюції Всеукраїнського аграрного віча, яку від партії "Батьківщина" презентував народний депутат Вадим Івченко.

Принципи політики розвитку українського села:

1. Формування селянина-господаря, розвиток сімейно-фермерського укладу господарювання.

2. Збереження і розвиток поселенської мережі.

3. Земля не товар: впровадження прозорих земельно-оредних відносин.

4. Ефективне землекористування, захист прав власників паїв.

5. Державна підтримка дрібних товаровиробників і поглибленої переробки. Відшкодування відсотків на аграрні кредитні програми.

6. Стале оподаткування: єдиний податок з 1 га.

7. Підвищення рівня оплати праці в АПК.

8. Децентралізація податків і зборів до рівня громад.

9. Ясні освітні і медичні послуги.

10. Розвиток сільської інфраструктури, соціально-інженерних мереж.

Цією резолюцією ми проголошуємо основні принципи існування, розвитку та захисту українського села.
І нехай відтепер залишається справою влади погоджуватись із цими принципами, чи знову і знову намагатися знищити селянство як українську суспільну верству.

Пропонуємо усім, хто зазіхає на існування українського села схаменутись!

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 березня 2018
Меморандум «Батьківщини», ВАР та АСУ - «Новий аграрний курс України»
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ “НОВИЙ АГРАРНИЙ КУРС УКРАЇНИ” про співробітництво між Політичною партією «Всеукраїнське...
1 листопада 2016
Наливайченко: мораторій на відчуження земель не можна знімати без референдуму
Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення не можна знімати без всеукраїнського референдуму. Про це під час Всеукраїнського...
29 жовтня 2016
"Батьківщина" підготувала програму розвитку села - презентує на всеукраїнському селянському віче
В Києві "Батьківщина" розпочала Всеукраїнське селянське віче. Про це повідомляє AgroPolit.com. Зібралося близько 7 тис. людей. Серед них депутати,...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...