SHARE
Олег Ляшко:
Український Черчилль
Як прорости крізь «асфальт»? Відповідь в українській політиці знають одиниці. Олег Ляшко – яскравий приклад. Вихідець із села пройшов випробування дитячим будинком, інтернатом, скуштував журналістського хліба, був опозиційним до влади, за що й поплатився, та зрештою зайшов до Ради. Таким життєвим шляхом не може похвалитися жоден серед 450-ти нардепів парламенту та жоден із інших 43-х кандидатів у президенти. Цілує землю, заводить корову до стін Ради, лізе на барикади, блокує трибуну проти 60-денного військового стану і добивається його скорочення до 30 днів і не на всій території України, зареєстрував два важливі законопроекти — «Купуй українське» та «Стоп пальмова олія», перекроює Конституцію заради фермерів, публічно «кусає» прем'єра за любов до агрохолдингів. Все це про нього та депутатів Радикальної партії. Сам Ляшко каже, що йому близька манера управління й підходи британського політика Вінстона Черчилля. Дійсно він його нагадує і зовні, і поведінкою: такий же харизматичний, впевнений, впертий, вміє іти напролом, а також пропонує радикальні для перезапуску економіки та загалом країни реформи (про них читайте нижче). Чим сьогодні займається Олег Ляшко та його команда, з якою програмою іде в «народні президенти», яким бачить розвиток агросектору далі та який він поза великою політикою? Про це AgroPolit.com поговорив з лідером Радикальної партії дорогою Київ-Яготин-Березань, куди він поспішав з парламенту до виборців прямо у своєму «ляшкобусі». Як минув наш день із Ляшком — дивіться у випуску «Без Гриму».
Порядок денний у Раді
— Ви до виборців прибули прямо з Погоджувальної ради, як кажуть, із корабля на бал. За чутками, там було гаряче саме завдяки вам. Розкажіть, чому?
— Ми вимагали щоб голова НАК «Нафтогаз України» Коболєв повернув 45 млн євро, які він незаконно отримав. І взагалі, слід навести порядок з оплатою праці. Що це таке — 5 млн грн на місяць зарплатня? Мільйони людей копійчані зарплати отримують, а вони собі космічні премії і зарплати виписують. Треба лад навести. Влади немає в країні, повний бардак. Українців грабують, а ніхто ні за що не відповідає. Ми вимагаємо, щоб він повернув ці 45 мільйонів премій, які отримав разом зі своїми заступниками, і не продовжувати йому контракт, доки не поверне. Крім того, я зараз готую позов до суду, щоб зобов'язати його повернути премії та заблокувати рахунки в офшорах — повернути їх назад українцям. Вони залізли в кишені до кожної людини, люди платять космічні тарифи, за що? Помножимо 45 млн євро на курс гривні й отримаємо 1,4 млрд грн премії! Покажіть мені будь-яку світову компанію, яка своїм менеджерам виплачує такі премії? Це грабунок!
— Ви заявили, що треба створювати комісію з боротьби із підкупом виборців. Які наразі її масштаби по країні та чи дійсно вони можуть вплинути на результат?
— Ми кожного дня отримуємо повідомлення, що від Порошенка будуються мережі з підкупу виборців: по 500 грн дають за голос до виборів і 500 після, коли покажуть бюлетені. Займається цим Сергій Березенко, сатрап Порошенка. Почитайте інтерв'ю міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, він підтверджує те ж саме. І робиться це за бюджетні кошти. 1,5 млрд грн у бюджеті передбачено на цей підкуп — і всі мовчать та роблять вигляд, що нічого не відбувається. Це небезпечно. Адже будь-чий переможний результат поставлять під сумнів через масштабні фальсифікації. А Порошенко мовчить, бо він цим займається. Ми не дамо їм мовчати. Ми змусимо, щоб парламент взяв під контроль цей процес, вимагаємо, щоб силовики прийшли під ВРУ, прозвітували, створити ДСК у парламенті. Не дати їм фальсифікувати вибори, тому що це дискредитація України перед усім світом. Вони ходять і ллють крокодилячі сльози за Небесною Сотнею, а потім ідуть і купують виборців, хіба це не приниження пам'яті Героїв? Я не розумію, на що Порошенко сподівається? Він думав, що підкупить мільйони людей і це йому зійде з рук? Ми не дамо йому цього зробити. Я йду чесно, щоб перемагати на президентських виборах, хай і він йде чесно. Приїхав у Яготин — голова адміністрації звільняє людей з роботи за те, що йдуть на зустріч зі мною. А поруч Порошенко проводить зустріч і до нього з усієї області звозять людей, бюджетників у робочий час. Де ж рівні умови для проведення виборчої кампанії?
— Що ви пропонуєте робити за підкуп? Аваков пропонує за куплені голоси саджати на 5-7 років, підтримуєте?
— Так. Ми підтримуємо гасло, щоб той, хто фальсифікує, сидів у тюрмі. Вони не мають права забрати у людей право голосу, хай переможе той, хто сильніший, а не той, на кого працює адмінресурс.
Навіщо Україні та українцям президент Ляшко
— В одному зі своїх інтерв'ю ви говорили, що мріяли в дитинстві бути генсеком. Нині ж посада президента з його повноваженнями схожа на це.
— Посада президента не відповідає повноваженням генсека. Сьогодні президент — як весільний генерал. Я, коли прийду, зміню це. А то нині Порошенка питають про економіку, він каже, я за це не відповідаю. Питають про зарплати, пенсії, а він каже, я за це не відповідаю. Навіщо нам Президент, який ні за що не відповідає? В Білорусі Лукашенко за все відповідає — і президент Ляшко буде за все відповідати. І за економіку, і за зарплати, й за пенсії. Тому що президент — це гарант конституційних прав громадян. Якщо в людей мізерні зарплати і пенсії, якщо останнє забирають за ліки й комуналку, як Президент може за це не відповідати? Я пропоную змінити систему влади і встановити жорстку вертикаль, щоб була президентська республіка, щоби президент очолював виконавчу гілку влади та за все в країні відповідав. Люди його всенародно обирають, так майте сміливість. Я не боюся брати цю відповідальність. У країні треба навести лад, порядок у владі й захистити людей. Сьогодні повний хаос: дисципліни немає, відповідальності немає, нічого немає, зате космічні зарплати. Якби в Україні була влада, то голова «Нафтогазу» Коболєв зміг би виписати собі таку премію? Ні. Він був би звільнений у той же день. При президентові Ляшку так і буде. Я цих всіх Коболєвих чи Супрунів звільню й під суд віддам.
— На скільки сьогодні завищені тарифи?
— Значно. Все, що заробляє сім'я, вона повинна віддавати за комуналку. Я зміню закон: максимум 20% доходів людини йтиме на комуналку, все, що вище, щоб компенсувалося державою через механізм субсидій.
— Навіщо Україні президент Ляшко?
— Щоб був лад, у людей — робота, сильна економіка, достаток і повний холодильник. Щоб був мир, щоб перемогти і повернути території. Щоб повернути людей із заробітків за кордоном. Щоб повернути корову в село. Щоб повернути молоді надію, а Україні — силу. От навіщо Україні Ляшко-президент!
— За що вас люблять українці?
— Тому що Ляшко — народний президент. Я такий самий, як прості люди, сам всього добився, з інтернату. Я точно знаю, що треба нашому народу: нормальне життя, перспектива, майбутнє, робота, зарплатня і впевненість у завтрашньому дні. Оце те, що я дам людям, коли прийду до влади, відновлю країну. Ніхто не хоче, щоб ми були сильними, всі хочуть, щоб країна була маніпульованою, з України вивозили зерно, дешеву робочу силу й використовувати нас, як розмінну монету. Українці зацікавлені в тому, щоб наша країна була сильною, ми повинні зрозуміти, що ніхто за нас нічого не зробить, силу не верне, економіку не відновить, мир і території не поверне. Жодні санкції чи заяви нічого не повернуть, якщо ми не будемо сильними. Я йду для того, щоб зробити Україну сильною. Щоб ми самі заробляли, щоб у нас були гроші на армію, на оборону, дипломатію, соціальні питання, і головне, щоб в українців була робота.
— Ваші ТОП-5 кроків на посаді президента…
— Я йду, щоб вичистити це гниле політичне болото, розігнати його, тому що сморід, який звідти йде, отруює всю Україну. В Конституції — затвердити скорочення кількості депутатів до 250, винесу на референдум питання відновлення смертної кари. Ми в 1997 році приєдналися до Конвенції прав про скасування смертної кари, але я вважаю, що ми маємо повне право її відновити, зважаючи на ту ситуацію, яка є в країні. Підпишу закон про процедуру імпічменту президента. Скорочу кількість депутатів ВРУ, але надам їм більше повноважень. Перегляну бюджет і радикально відразу підніму зарплати й пенсії. Коли нам влада розказує, що немає грошей на зарплат і пенсії — подивіться, сьогодні Порошенко заявив, що на березень людям одноразово піднімають на тисячу чи на дві тисячі пенсію. А що вам заважало підняти її з січня, як ми того вимагали. Вони говорили, що немає грошей, а за місяць до виборів у них раптом з'явилися гроші. Це підтверджує те, що ми правильно боремося, є гроші на заробітні плати й на пенсії, просто їх спеціально тримали до виборів, щоб не давати, а потім перед виборами дати. Я не дозволю робити ці разові подачки. Я зроблю так, щоб люди кожного разу отримували достойну зарплатню і пенсію. Людям треба не подачки, а нормальні виплати…
Мій інтерес один — зробити сильну країну. А посаджу не тільки тих, хто біля мене, якщо будуть займатися беспрєдєлом, а будь-кого, хто краде
Олег Ляшко
Мій інтерес один — зробити сильну країну. А посаджу не тільки тих, хто біля мене, якщо будуть займатися беспрєдєлом, а будь-кого, хто краде
— Нам потрібно міняти «економічну начинку», чи щось інше, щоб Україна перетворилася з об'єкта на суб'єкт міжнародної геополітики?
— Потрібно стати сильними, а для цього варто ставити у пріоритет національне виробництво. Жодний план Маршалла нічого нам не дасть. Ті подачки, які дає МВФ (подивіться, які умови вони виставляють) фактично позбавляють Україну перспективи економічного розвитку. Міністр фінансів публічно говорить, що за 50 років ми тільки доженемо Польщу. Життя мине, люди помруть, поки вони будуть наздоганяти Польщу. Нам треба піднімати рівень життя в Україні. Я пропоную такий план: закон «Купуй українське, плати українцям», відновлювати власну економіку і жити зараз, а не через 50 — 100 років. Господь дає людині життя один раз — і це життя людина повинна гідно прожити, щоби потім не плакати на старості, що немає грошей на комуналку, чи на ліки. Пріоритетом є національне виробництво, прийняття вищезазначеного закону. Замість продажу землі — відновлення тваринництва, нові робочі місця в селі, нормальні кредити, зниження податків для нового обладнання, щоб купували, щоб модернізувалися, зниження цін на газ, інвестиційні можливості, для того, щоб інвестори заходили і вкладали інвестиції, більше газу свого видобували, торф. Заборонити торгувати сировиною, лише готовою продукцією. Це те, що дасть можливість самому заробляти, я вже не кажу про прикриття гілок податками. Головна боротьба з корупцією — це подолання корупції та відродження економіки.
— Як побороти корупцію — рецепт від Ляшка? Посадити спочатку своїх трьох найліпших друзів?
— Розстріл корупціонерів! В мене немає трьох друзів, тому немає кого з друзів розстрілювати. Політика річ така, що вони всі друзі, коли в тебе все добре, але ти перевіряєш, хто є хто, коли тобі важко. В мене є люди, які близькі до мене, але в політиці друзів немає, лише інтереси. Мій інтерес один — зробити сильну країну. А посаджу не тільки тих, хто біля мене, якщо будуть не тим займатися, а будь-кого, хто краде, бреше позбавляє українців шансу на нормальне життя. Я своїй фракції сказав — нікого покривати не буду!
— Як ви згуртували свою фракцію, бо ж вона у вас ходить по стійці «струнко»?
— У мене крок ліворуч, крок праворуч — розстріл. Я з дитячого інтернату звик до дисципліни. Не хочеш працювати у ВРУ — здай мандат. Якщо люди тобі платять зарплатню, ходи і працюй! Недарма мою команду називають «залізною командою». Такий порядок наведу і в Україні.
— Ляшко-президент буде демократом чи автократом?
— Жорсткий, але справедливий. Якщо демократія — те, що сьогодні так називають, то я точно не демократ. Тому що це не демократія, а розвал країн, анархія і «безпрєдєл». Нам треба порядок, закон, розвиток, добробут. А для цього потрібно, щоб була дисципліна і працював Закон. Я йду для того, щоб навести порядок і захистити права людей!
Про співпрацю з міжнародними організаціями: «Я не дам сісти на голову і доїти Україну»
Олег Ляшко
Про співпрацю з міжнародними організаціями: «Я не дам сісти на голову і доїти Україну»
— Як ми можемо вийти із ситуації з критичними сумами зовнішніх боргів, які слід виплачувати вже цього року? І як бути з кредиторами, наприклад, із МВФ?
— Я зміню програми співпраці із МВФ. В мене немає одночасно можливості, коли я повинен дати людям зарплати і пенсії, щоб вони не померли, а з іншого боку я повинен віддавати кредити. Ми їх не брали, ці кредити, ще треба розібратися, куди їх поділи. І міжнародна спільнота мала б у цьому допомогти. От кошти Лазаренка чи інші, вкрадені за кордоном, чого вони нам не повертають? Лежать десятки років в американських банках, в інших банках. Верніть в Україну крадені кошти! Друге — перекриття дірок і лазівок у контрабанді й податковій системі. Там величезні резерви. Третє — це відновлення економіки, щоб повертати кредити, треба заробляти, а що робить влада? Набирає нові кредити, щоб вернути старі. Це дорога до дефолту, єдина можливість зупинити кредитне рабство — злізти з цієї голки. Сьогодні МВФ не дає знизити ставку, щоб бізнес отримував дешеві кредити. Я зроблю все, щоб бізнес отримував дешеві кредити, були обігові кошти, виготовляли продукцію, підніму зарплату, щоб ходили в магазин, купували товари, наповнювали економіку. А нам сьогодні кажуть: ви не маєте права розвивати економіку, нічим торгувати, а водночас, віддавайте нам кредити, набирайте нові кредити. Це політика, яка ніколи не дасть Україні стати на ноги. На відміну від Порошенка, я не буду принижуватися й гарантую кожному нашому кредитору — буду дуже незручним переговірником. Я не дам сісти на голову і «доїти» Україну.
ПРО РИНОК ЗЕМЛІ ТА ФЕРМЕРІВ У КОНСТИТУЦІЇ
— Яка ваша концепція щодо земельного ринку?
— Я — проти продажу, бо в українських селян і фермерів немає грошей, щоб купити цю землю. Хто купить цю землю? Корпорації. Тому ми пропонуємо внести зміни до Конституції. Основою аграрного устрою України мають бути фермери. Ми пропонуємо змінити державну політику на підтримку фермерських господарств, дотації на тваринництво, придбання техніки, щоб успадковували землю фермерські родини, від діда до онука переходила земля. Ключове — відновлення агропереробки в селі. Забороню торгувати дешевим зерном, а щоб торгували макаронами, булочками та всім іншим. Є ситуації, коли самотні люди хочуть продати свої землі. Мають право — хай ідуть у державний земельний банк. Земля належить Україні, в людей немає спадкоємців, якщо вони хочуть продати землю, мають право продати в земельний банк по ринковій ціні. Державний земельний банк виставляє ціну і здає в оренду. Але земля належить українцям. Окрім того, треба провести інвентаризацію земель, вона не проводилася десятки років, у нас не обліковані мільйони гектарів землі, які обробляються «в темну». Реальну оцінку землі провести. Сьогодні занижена вартість землі, тож коли платять на паї 7-8%, але від заниженої вартості — люди отримують копійки. Якщо провести оцінку землі, то навіть тих 8-10%, які вони отримуватимуть, будуть інші.
— Земля буде продаватися тільки Державному земельному банку, чи українці теж зможуть купувати?
— Доки в українців не буде грошей, земля продаватися не буде. Інакше робитимуть підставні фірми, де буде іноземний капітал, який фактично перебиратиме землі. Коли підніметься рівень життя, з'явиться захист від рейдерства, люди стануть міцно на ноги, років за 50-100 можемо говорити про продаж землі між українцями. Коли в селян немає грошей, який продаж? Немає справедливої судової системи. Це буде брат до брата з сокирою ходити.
— Скільки має отримувати в середньому українець на рік, щоб відкривати ринок землі?
— Питання не в зарплаті, а в кредитних ресурсах. Світ так працює. Наші конкуренти у Польщі, Німеччині, скрізь можуть взяти кредити під 1-2% річних. А у нас — 20-25%. Тому ключовим є зниження відсоткових ставок до 2-3% річних. Тоді будемо конкурентними на внутрішньому та зовнішньому ринках, адже зараз виграємо за рахунок дешевої робочої сили. Скуповують зерно за копійки, потім вивозять за кордон, гроші лишають у офшорах, сюди завозять дорогу продукцію. Нам потрібно конкурувати не дешевою робочою силою, а готовою продукцією.
— Ми провели всеукраїнське опитування місцевих рад різних рівнів разом із громадським рухом «Кріпак» і з'ясували, що лише 10 рад по Україні виступають за скасування мораторію. Це підказка депутатам, як потрібно діяти у питанні землі.
— Вони так проголосували, бо бачать реалії в селі. Добиті села... Земля, яка може годувати півсвіту, а влада спеціально проводить політику, щоб вимирали села, не було нікого в селі, щоб забрати можна було землі. Моя політика — відновлення життя в селі через відновлення тваринництва, соціальної сфери, робочих місць, агропереробки.
ДЕРЖАВНІ ЗЕМЛІ ТА ПЛАН РЕАНІМАЦІЇ АГРОСЕКТОРУ
— Державні землі — що з ними робити?
— Є кілька груп земель. Перша — землі запасу, якими розпоряджаються районні адміністрації. У них це право слід забрати й передати ОТГ, як стимул для них. Землі повинні здаватися громадами прозоро в оренду на аукціоні, а кошти — надходити до місцевого бюджету для вирішення проблем громади. Друга категорія — землі НААН: частину лишити науці, а решту роздати працівникам цих підприємств і ветеранам праці. Зараз багато цих земель використовується у непрозорий спосіб.
— Ваше бачення розвитку майбутнього села: 5 основних кроків?
— Перше — відновлення спецрежиму оподаткування для АПК. Це найменш корупційний спосіб державної підтримки, бо сьогодні в ручному режимі виписують порядки надання допомоги. Виходить, що 2 олігархи на всю країну отримують те, що мали б отримати фермери. Реальні фермери нічого не отримують. Тому я за відновлення спецрежиму оподаткування ПДВ, щоб кошти надходили на спеціальний рахунок с/г підприємства, а вони їх використовували на власний розвиток. Друге — програма підтримки тваринництва. Ставить підприємство тваринницький комплекс, 50% вартості будівництва компенсується з держбюджету, купує вітчизняний трактор, сівалку чи комбайн, податкова ставка кредиту або вартості техніки компенсується з бюджету. Є закон, норма якого припинена, про пріоритетний соціальний розвиток села, коли господарства вкладали у розвиток соціальної сфери, 50% компенсували. Я пропоную відновити норму даного закону — це третє. Ще є одна проблема — обробляють землю в цьому селі, а податки платять в іншому місці, бо фірму зареєстровано в Києві. Я зміню податкове законодавство, щоб податки платили в тій місцевості, де обробляється земля. А ще, в обов'язковому порядку, щоб на 1 га орендованої землі була 1 корова. Обробляєш 1000 га = 1000 корів, обов'язкова умова. Хочеш в оренду взяти землю? 1 корова на гектар орендованої землі. Це четверте і п'яте…
— Ви би хотіли сьогодні працювати в агросекторі, якби не були політиком?
— В сьогоднішніх умовах люди дуже важко працюють у селі. Їхня праця не цінується. Моє завдання — проводити таку державну політику, аби селяни заробляли й жили достойно.
— Це потрібно робити з подачі Міністерства агрополітики, чи воно не потрібне взагалі?
— Міністерство аграрної політики має бути, бо в нас аграрний сектор надзвичайно важливий. Але сьогоднішня політика, яку проводить Мінагро, спрямована на підтримку латифундистів і транснаціональних корпорацій. А має бути на підтримку тваринництва, на збільшення робочих місць у селі.
— Як повернути молодь у села?
— Єдина можливість відновити соціальну сферу. Влада сьогодні робить навпаки. Ну хто поїде у село, коли там закрили ФАП, пошту, клуб? І світла немає. Звісно, що ніхто, бо альтернатива очевидна: або напиватися з 10-ї ранку і спати під тином колишнього клубу, або їхати на заробітки. Тому потрібно підтримувати молодих вчителів, лікарів за рахунок бюджету, щоб житло отримували в селі. І ключове — відновлення тваринництва, на якому все зав'язано. У моєму селі на Луганщині в Лозівці було 3 ферми, а сьогодні жодної. Моя політика — повернути ті ферми і робочі місця. Тоді і молодь там працюватиме.
РАДИКАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР І ЙОГО ВИТОКИ
— Ви казали про олігархів: вони на вас тиснуть?
— На мене ніхто не може тиснути: там де сядеш — там і злізеш. Навіть моя дружина не може.
— А звідки такий характер?
— З дитячого будинку, від Господа Бога й від рідної мами.
— Чи був такий випадок, коли ви зрозуміли: буде по-моєму, або буде все одно по-моєму?
— Це все життя сформувало мій характер. Я вмію чути аргументи, вмію бачити, аналізувати й визнавати помилки. Я нічого не боюся. Ні від кого не залежний і будь-кому в очі кажу, що думаю. В цьому моя сила.
— Зважаючи на наш український історичний менталітет, радикалізм у нас у крові, чи це щось нове?
— Кожна людина у всі часи завжди прагнула до чогось кращого. У нашому розумінні — це не вікна бити чи голови, а радикальний економічний розвиток, підвищення добробуту, щоб стати на ноги, не принижуватися, не просити милостині. Ми пропонуємо радикально інший розвиток країни. А якщо хтось вважає, що слід вікна бити і голови — ми не по цих справах, хоча вміємо, якщо треба. Та я вважаю, що зараз слід відбудовувати країну. Прийшов час збирати каміння.
— Скільки годин сьогодні ви проводите на роботі й удома?
— 18-20 — на роботі. З виборами ще більше роботи, але я завжди багато працюю.
УКРАЇНСЬКИЙ ЧЕРЧИЛЛЬ З АГРАРНИМ ПРИСМАКОМ
— Який із президентів (українських, або з іншої країни) вам найбільше імпонує? На кого хотіли б бути схожим?
— Я схожий на Вінстона Черчилля. Щодо наших, то мені Кучма імпонує. Раніше я критикував його, а зараз подивився по-іншому. Він мій земляк, із Чернігівщини — буде скоро ще один президент звідти. Його називали «червоним директором». Я не «червоний директор», але буду господарем.
— Ви хотіли бути генсеком у дитинстві. Є у вас нова мета після президентства, чи саме вона кінцева?
— Я хочу, коли закінчу своє президентство, щоб мені не плювали в обличчя, коли йтиму без охорони вулицею.
— А президент Ляшко буде з охороною?
— Так має бути, особливо за нинішніх умов. Це необхідність. Ляшко-президент наведе в країні лад, щоб не боялися, що тобі дадуть по голові, чи пакет із молоком у бабусі вирвуть, бо збиваються у банди і грабують.
— Ви асоціюєтеся в аудиторії з аграрними символами: вила, корова, земля. Звідки така тяга до агро?
— Я вийшов із села. Але, на відміну від інших, село не вийшло з мене. Я люблю село і цих людей. Я точно знаю, що вони заслуговують на підтримку.
— Що вмієте робити із сільського набору?
— Все: доїти корову, косити, копати картоплю, полоти буряки, скирдувати сіно, годувати поросят, ганяти гусей на річку, ввечері у клуб ходити, а вранці — на буряк чи соняшник. Збирати картоплю. О 5-й ранку встав, корову вигнав на пасовище, в 12 зустрів, потім по обіді знову відправив на пасовище, тоді починали годувати все господарство — і так до вечора. До обіду, поки тітка на роботі, посуд помив, котлет насмажив, локшину зварив, посуд помив.
— Перші гроші теж у селі заробили?
— Так. По 100 рублів за місяць, 300 рублів за літо. Пас корів і телят. Почав заробляти в 13-14 років, а потім у районну газету дописував. Коли закінчував інтернат, то на рахунку було близько 3 тис. рублів (у 1990-му році, тобто у 17 років)! Я першу машину купив «вісімку» у 1991 році — мені ще не було 18 років. Свою першу квартиру (двокімнатну) у Вишневому взяв, коли мені не було 19-ти. Я завжди все життя заробляю: то корів пас, то торгував (картоплею, ліс возили, машини, з Донбасу вугілля, газети і книги продавав)…
— Що вам усередині підтримувало по життю: з дитбудинку, інтернату і ось зараз у політику?
— Не було іншого виходу. Або зламаєшся й нічого не досягнеш, або підеш уперед і досягнеш всього.
— Найбільша помилка і досягнення?
— Помилка — не знаю, було багато. Найбільшої назвати не можу. А мої найбільші досягнення ще попереду.
— Без чого не було б сьогоднішнього Олега Ляшка?
— Без такого характеру, без сили волі, уміння вести людей за собою.
— Що найбільше цінуєте в людях?
— Справедливість, відвертість, чесність.
— Друзів багато може бути?
— Їх не буває багато, не раз переконувався у цьому.
— Настільна книга Ляшка зараз?
— Я читаю мемуари Вінстона Черчилля про Другу світову війну, за які він отримав Нобелівську премію з літератури. Все повторюється по спіралі: така ж ялова міжнародна політика і продаж інтересів.
Наталія Білоусова головний редактор AgroPolit.com
Наталія Білоусова головний редактор AgroPolit.com
Выполнено с помощью Disqus