SHARE
ТОП-20 агромеседжів та подій
для відкриття ринку землі за 2016-2018 роки


№ 1
На півдорозі до вільного ринку, або проект Концепції обігу земель сільськогосподарського призначення
Аграрний комітет розробляє оновлену концепцію земельного закону. Про це вчора розповів заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко на зустрічі робочої групи з питань з підготовки земельної реформи.
№2
У Раді знову збирають голоси для подання в КСУ за зняття мораторію на землю
У Верховній Раді України знову почали збирати підписи депутатів для депутатського подання в Конституційний Суд України (КСУ) щодо зняття мораторію в Україні на продаж землі. Про це АgroРolit.com. повідомив народний депутат України Олексій Мушак.
№ 3
Противники та прихильники скасування земельного мораторію
Президент Петро Порошенко вважає неконституційним мораторій на продаж землі і закликає парламент якнайшвидше його скасувати. Про це він заявив під час виголошення промови у Верховній Раді. «Мільйони людей формально володіють землею, але за них вирішили, що вони не здатні нею розпоряджатися, і запровадили абсолютно неконституційний мораторій.
№4
«Без гриму»: деталі, плюси/мінуси та наслідки рішення Європейського суду про скасування земельного мораторію.
Відміна мораторію на землю потребує неабияких зусиль з боку влади та простих людей. Пропоную детальний аналіз наслідків цього рішення за ключовими положеннями: Що? Як бути далі? Прогнози. Як протягом 2 років рішення ЄСПЛ змінить можливість українців вільно розпоряджатися своїми землями.
№ 5
«Земля 200». Плюси та мінуси наявних моделей відкриття ринку
До зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення залишилося півроку. Принаймні такий «дедлайн» (з 1 січня 2018 року мораторій на продаж земель с/г призначення потрібно скасувати) встановив МВФ, який діє за принципом: ввечері гроші, зранку – стільці. Тобто спочатку кілька реформ – потім кредит із 9-ма нулями. Тож уряду та парламенту поставили завдання – підготувати законодавчу базу: прийняти закон «Про обіг земель с/г призначення…».
№6
Чому Драбівська асоціація фермерів не підписала меморандум за скасування мораторію на продаж землі.
Зовсім нещодавно в інтернет-мережі з'явився Меморандум про створення Громадської коаліції за скасування мораторію щодо купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Преамбула меморандуму, на мою думку, насправді повинна лунати так...
№ 7
Світовий банк та ЄС включилися у боротьбу за земельний ринок України
В Україні запустили пілотний проект з наближення до вільного земельного ринку. Ініціатором виступив Світовий банк спільно з представництвом Європейського Союзу в Україні. Йдеться про Меморандум, підписаний із керівництвом трьох облдержадміністрацій (Київської, Львівської та Миколаївської) у рамках 5-річної програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» (Land Transparensy).
№8
Українська
«земельна Санта-Барбара»
Депутати Верховної Ради України проголосували за продовження дії мораторію на землю до 1 січня 2018 року. Тож українцям ще на рік зав'язали руки й позбавили права вільно розпоряджатися паями. У зв'язку з цим, AgroPolit.com вирішив пригадати, як довго тягнеться земельна реформа в Україні, і як оцінюють продовження мораторію українці?
№9
Власник найбільшого агрохолдингу країни: земельна реформа запустить банківську систему
Ринок землі запустить банківську систему, бо буде земельна застава, що дасть поштовх фінансовому ринку. Про це у екслюзивному інтерв'ю AgroPolit.com «Мої проблеми я буду вирішувати без Президента» заявив власник найбільшої агрокомпанії України UkrLandFarming Олег Бахматюк.
№ 10
AgroPolitДетектор: модель ринку землі від Івана Мірошніченка
Інфографіка
№ 11
Земля дійшла до Конституційного суду – 5 головних міфів про мораторій
Мораторій на землі сільськогосподарського призначення існує вже понад 16 років. Незважаючи на те, що запровадження ринку землі може змінити на краще життя десятків мільйонів українців, значна частина суспільства проти скасування мораторію. Як міфологізувалось головне багатство країни?
№ 12
Земельний меморандумавторства «Гройсман&аграрні асоціації».
Уряд разом із аграрними асоціаціями готує земельний меморандум, який визначить правила роботи на вільному ринку землі та умови й час його запуску. Про це AgroPolit.com повідомили кілька джерел на ринку. За їхніми даними, підготовка почалася ще 30 червня, після того, як стало зрозуміло, що голосів для прийняття закону «Про обіг с/г земель» у парламенті до кінця сесії немає. І нібито через це МВФ погодився відсунути термін прийняття земельного закону на 2018 рік
№13
Земля на межі. Вчені НААН — про 4 проблеми якості ґрунтів
Розгляд законопроекту про запуск ринку землі сільськогосподарського призначення заплановано на кінець жовтня. Суперечки про те, як має виглядати земельна реформа та під яким «соусом» її подати, тривають не перший місяць. Робочою групою при Держгеокадастрі пропонують запровадити концепт запуску ринку землі у кілька етапів. У Мінагрополітики додають:
№ 14
Гадання на кадастровій «гущі» – про рік роботи Держгеокадастру
Вже рік Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) працює без голови. Є «руки», «ноги» та виконувач обов'язків відомства. Нагадаємо, що 27 липня 2016 колишнього керівника Максима Мартинюка перевели на нову посаду і його змінив Олег Цвях (Розпорядження Кабінету Міністрів України №547). Але, на відміну від свого попередника, Олег Миколайович досі...
№15
Земельний«куратор» – перший рік Максима Мартинюка в Мінагрополітики
22 липня минув рік, як у крісло головного земельного «куратора» в Мінагрополітики сів Максим Мартинюк. До переходу на посаду першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України він працював очільником Держгеокадастру. Наразі він виконувач обов'язків аграрного міністра. Втім, попри це, основний фокус роботи Мартинюка ніхто не відміняв.

№ 16
Ціна сільськогосподарської землі: два сценарії
Якою буде вартість 1 га сільськогосподарської землі після скасування мораторію та запровадження вільного ринку? Це питання №2 після, власне, того — коли ж відбудеться запуск земельної вольниці. Компанія IMF group of Ukraine представила свій алгоритм розрахунку і показала цінові сценарії земельної реформи. AgroPolit.com пропонує найцікавіше з їхнього дослідження.
№ 17
Прогноз зміни цін на землю після відкриття ринку землі
Інфографіка
№ 18
Як зростали ціни на землю у сусідніх країнах після відкриття ринку землі
Інфографіка
№19
Богдан Балагура: Жодна з місцевих рад не підтримала ідею зняття земельного мораторію в Україні
В Україні запустили земельний міні-референдум. Його ініціатором виступив громадський рух «Кріпак». Два молодих хлопці, які, власне, і є керівниками цього руху в рамках проекту «Земля: голос громад» організували Всеукраїнське опитування місцевих рад щодо доцільності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.
№20
Андрій Мартин: Рекомендацію щодо зняття мораторію МВФ «підкинули» представники великого агробізнесу
Земля розбрату! Саме так сьогодні в суспільстві формується сприйняття земельної реформи. Замість того, аби знайти цивілізоване русло для вільного ринку землі, кожен з інтересантів справи намагається перетягнути земельну ковдру на себе. Фермери – вперлися рогом і проти вільного продажу, холдинги – теж зацікавлені у збереженні статусу «кво», Мінагрополітики закликає написати всім разом об'єднавчий законопроект. Депутати тягнуть до Конституційного суду.
Выполнено с помощью Disqus