Нацбанк назвав основні ризики для української економіки
Нацбанк назвав основні ризики для української економіки

Основними ризиками для прогнозованого розвитку української економіки в Національному банку України вважають відсутність прогресу у проведенні реформ, необхідних для співпраці з МВФ, приведення цін на газ для населення до ринкового рівня, трудову міграцію, а також низку чинників, пов'язаних з розвитком світової економіки. Про це йдеться у липневому «Інфляційному звіті» НБУ на сайті регулятора.

Нагадаємо, що названо країни, звідки у 2010-2017 роках Україна отримала $7,9 млрд прямих інвестицій.

Повідомляється, що основним ризиком Національний банк вважає відсутність прогресу в проведенні структурних реформ, необхідних для збереження макрофінансової стабільності, та продовження чинної програми з МВФ.

Як пояснили в Нацбанку, подальше зволікання із реалізацією умов програми співпраці з МВФ зменшує ймовірність отримання фінансування, передбаченого програмою.

Це все більше звужує вікно можливостей у залученні боргових ресурсів на міжнародних ринках капіталу, необхідних для здійснення пікових виплат за державним боргом. Відтак, недоотримання запланованих надходжень загострює проблеми фінансування бюджетних витрат, а також погіршує девальваційні та інфляційні очікування, на яких також позначиться традиційне посилення невизначеності в передвиборчий період, — наголошує регулятор.

Також зазначається, що суттєва невизначеність для інфляційного розвитку пов’язана з приведенням цін на природний газ для населення до ринкового рівня.

Відтермінування такого рішення як і зміна принципів розрахунку імпортного паритету ціни може суттєво відхиляти траєкторію інфляції від базового сценарію за рахунок адміністративно-регульованих тарифів, — додали в НБУ.

Крім того, одним з основних ризиків базового сценарію є процеси трудової міграції.

Продовження відпливу робочої сили з України високими темпами створюватиме подальше підвищення диспропорцій між попитом та пропозицією на ринку праці, що супроводжуватиметься зростанням заробітних плат та відповідно інфляції разом зі зниженням потенціалу економіки, — зауважили в НБУ.

На додачу, у зовнішньому середовищі є значна ймовірність перегріву глобальної економіки та поступовий перехід у фазу спаду.

Серед інших можливих причин рецесії поширюються ризики широкомасштабних торгових війн, реалізація яких призведе до уповільнення світової торгівлі та виникнення проблем у фінансовій системі Китаю.

Це у свою чергу може призвести до падіння цін на світових товарних ринках, зменшення обсягів українського експорту та валютних надходжень з відповідною корекцією обмінного курсу гривні, — пояснили в Нацбанку.

Також посилюються ризики відпливу капіталу з країн, що розвиваються. Одним з тригерів таких подій може бути надто швидкий перехід центральних банків провідних країн до більш жорсткої монетарної політики.

Зазначене може спричинити відплив капіталу з країн, ринки яких розвиваються, у тому числі України, — вважають у НБУ.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 травня 2018
До кінця року Україна може отримати $3,3 млрд – НБУ
У Національному банку прогнозують, що Україна до кінця року може отримати близько $2 млрд від МВФ, $0,8 млрд від Світового банку та $0,5 млрд від ЄС....
24 травня 2018
Найближчий час – вирішальний для ухвалення рішень, необхідних для продовження співпраці з МВФ, – НБУ
Національний банк України (НБУ) наголосив на важливості прийняття владою країни найближчим часом рішень, необхідних для продовження співпраці з...
24 квітня 2018
До кінця 2020 року інфляція в Україні знизиться до 5%, — НБУ
У Національному банку (НБУ) прогнозують, що до кінця 2020 року інфляція в Україні знизиться до 5%. Про це повідомив заступник голови регулятора...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...