Українські фермери отримали понад 137 млн грн дотацій на утримання кіз та овець
Українським агровиробникам виплатили понад 137 млн грн державної підтримки на утримання маточного поголів’я кіз та овець. У липні кошти другого етапу першого напряму програми розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції отримали 536 фермерських господарств та інших виробників. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
Фінансування спрямоване через Український державний фонд підтримки фермерських господарств у межах Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення аграрного сектору України.
Державна допомога має сприяти збереженню поголів’я, стабілізації роботи господарств, підтримці економічної активності у сільських громадах та відновленню галузей вівчарства й козівництва. За час повномасштабної війни ці напрями тваринництва скоротилися майже на 30% порівняно з довоєнним періодом.
Участь у програмі можуть брати виробники сільськогосподарської продукції — фізичні та юридичні особи, які утримують від 5 до 500 голів маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір державної дотації становить 2 тис. грн на одну голову. Подати заявку фермери можуть через Державний аграрний реєстр (ДАР).
Як писав AgroPolit.com, в Україні розширюють підтримку для аграріїв на прифронтових територіях. Також в Україні прогнозують подорожчання риби на 30%.