За тиждень виробники харчів мають перейти на європейські правила упаковки
В Україні починає діяти закон №2718-IX «Про матеріали і предмети, призначені для контакту з харчовими продуктами». З 19 листопада 2025 року всі запроваджуються європейські стандарти безпечності для всіх матеріалів, що контактують із харчовими продуктами — від упаковки, посуду, тари та кришок до обладнання, що використовується у виробництві харчів.
Закон №2718-IX встановлюються чіткі вимоги до безпечності харчової упаковки та матеріалів, які не повинні виділяти у продукти шкідливих речовин чи сторонніх запахів.
За словами голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука, мета закону №2718-IX — захистити здоров’я споживачів, гармонізувати українські стандарти з нормами Європейського Союзу та гарантувати, що кожна упаковка, у якій зберігаються продукти, є безпечною для людини.
Закон №2718-IX зобов’язує виробників і імпортерів:
- впровадити належну виробничу практику (GMP);
- декларувати відповідність матеріалів встановленим вимогам;
- контролювати міграцію хімічних речовин із упаковки в продукти;
- проводити наукову оцінку ризиків;
- забезпечувати правильне маркування упаковки.
Після впровадження цих вимог українські виробники отримають можливість виходити на європейські ринки з пакуванням, яке відповідає цивілізованим вимогам якості», — пояснив Ткачук.
Законом №2718-IX «Про матеріали і предмети, призначені для контакту з харчовими продуктами» передбачено перехідний період для виробників.
Матеріали та предмети, виготовлені до 19 листопада 2025 року, можуть перебувати в обігу до завершення строку придатності.
Нагадаємо, що в Україні більше не видаватимуть паперові фітосанітарні сертифікатів для експорту до ЄС