Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
В Україні у громадах контролюватимуть використання пестицидів під час польових робіт, для цього створено 1032 комісії. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
Повідомляється, що в міністерстві відбулася онлайн нарада за участі представників Мінагрополітики, Мінекономіки, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, обласних державних адміністрацій, представників територіальних громад, аграріїв та профільних асоціацій у сфері бджільництва для покращення комунікації між усіма службами та учасниками для недопущення втрати бджіл.
Ключовими питаннями наради стало обговорення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади, обов’язковість дотримання всіх умов під час здійснення обробки полів засобами захисту рослин, а також відповідальності за неналежне використання аграріями агрохімікатів.
Крім того, на регіональному рівні на базі територіальних громад вже зараз, ще до початку активного льоту бджіл та старту весняної посівної кампанії і оброблення полів, відбудуться аналогічні навчальні семінари. Цей інструмент показав себе ефективно в попередніх періодах, і ми будемо продовжувати використовувати його і цьогоріч», – розповів заступник міністра АПК Тарас Висоцький.
Він розповів, що при кожній громаді функціонують комісії, до складу яких входять аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування, які мають встановлювати факти загибелі бджіл, в тому числі ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів й за отруєння бджіл. Наразі створено 1032 таких комісій.
Злагоджені та координовані дії органів центральної влади та органів місцевого самоврядування спільно із власниками пасік та аграріями мінімізують випадки отруєнь бджіл, забезпечать сталий розвиток бджільництва та підвищення врожайності», – резюмував перший заступник міністра.
Нагадаємо, що в Раду подано два законопроєкти щодо захисту бджіл від пестицидів.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!