Земельна реформа: названо 6 кроків для зменшення ризиків реалізації переважного права на викуп землі
Земельна реформа: названо 6 кроків для зменшення ризиків реалізації переважного права на викуп землі

Переважне право на викуп землі орендарем обумовлене Законом України «Про оренду землі» та Цивільному кодексі. Проте після старту земельної реформи збільшились ризики реалізації цього права. Про це повідомив міністр агрополітики Роман Лещенко у Facebook.

Зі слів міністра, для того, щоб мінімізувати ризики реалізації переважного права на викуп власникам і орендарям варто знати, що:

  • Переважне право може бути тільки в орендаря. Ті, хто користуються землею на підставі договору емфітевзису чи іншого договору, не мають такого права.
  • Переважне право можна реалізувати лише якщо ділянка продається. Якщо вона відчужується даруванням, внесенням до статутного капіталу чи іншим способом, переважного права в орендаря немає.
  • Власник має зареєструвати у нотаріуса намір продати ділянку не пізніше ніж за 2 місяці до дня укладення договору купівлі-продажу землі. Проте, навіть без реєстрації наміру орендар сам може повідомити власника про те, що має намір викупити його ділянку.
  • Після реєстрації наміру власника продати, нотаріус зобов’язаний письмово повідомити про це орендаря.
  • Орендар може першочергово купити ділянку, якщо виплатить ціну, за якою вона продається. Тобто, власник може продати ділянку іншому покупцю, не орендарю, лише дорожче ціни, запропонованої орендарю.
  • Для реалізації переважного права орендар і власник повинні з’явитися до нотаріуса в дату і час, призначені для укладення договору. Якщо орендар не з’явиться до нотаріуса вчасно, вважатиметься, що він відмовився від свого переважного права.

Разом з тим, міністр закликав власників ділянок не поспішати продавати їх. Оскільки земля — це найбільш цінний ресурс, який постійно буде збільшуватися в капіталізації — зростатиме ціна не лише за вартість, а й за її оренду.

Нагадаємо, запуск ринку землі сприятиме зменшенню кількості людей, які підписують договори на короткий термін. Зокрема, на 7 років.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 липня 2021
Фермери зможуть отримати кредити під держгарантії на купівлю землі
Кабінет Міністрів на засіданні 14 липня схвалив проект постанови, якою уможливив надання кредитів під держгарантії малим фермерам на придбання землі...
14 липня 2021
В Україні укладено вже 665 земельних угод у рамках чинного ринку землі
Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на 14 липня в Україні укладено 665 угод у рамках чинного ринку землі....
14 липня 2021
Юристи назвали умови для продажу землі, яка перебуває в довгостроковій оренді
Після відкриття ринку земельну ділянку с/г призначення можна буде продати, навіть якщо вона перебуває в довгостроковій оренді у фермерів або...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...