9 червня 2021, 06:54, Земля

Передача земель громади може відбутися у тому випадку, якщо знайдеться 2/3 голосів місцевих депутатів

Як повідомив голова аграрного комітету Микола Сольський, сьогодні громади можуть ефективно контролювати розподіл та передачу земель, які знаходяться у їхньому підпорядкуванні. Про це він заявив під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30».

За словами Сольського, зараз місцеві громади із землею можуть зробити три речі: продати землю несільськогосподарського призначення через дворівневий аукціон, або, коли мова заходить про сільськогосподарські землі, продати право оренди. Також існує безоплатна форма передачі земель.

«Як показала практика, використання дворівневих аукціонів майже унеможливлюють будь-які зловживання. Щодо сільськогосподарської землі – можна продавати право оренди або емфітевзис чи інші права, але не власність. Залишається безоплатна передача землі, але там вже є деякі зміни. Наприклад, встановлені обмеження по городам на 6 га (цього раніше не було), але головне – безоплатна приватизація землі, в тому числі під особисте господарство (ОСГ), можлива лишу в тому випадку, якщо депутати громади приймуть таке рішення 2/3 голосів від складу обраних депутатів. Виходячи з того, що не закриті всі питанні з учасниками війни з Росією та іншими соціально важливими питаннями, рішення відповідності такого кроку лягає на плечі громади», – заявив Микола Сольський.

Нагадаємо, після набрання чинності закону про децентралізацію Держгеокадастр спростить процедури землеустрою

в