Без української агропродукції Європа не виживе, – Качка
Без української агропродукції Європа не виживе, – Качка

Важливість постачання агропродукції з України зростатиме під час глобальної пандемії коронавірусу для гарантування продовольчої безпеки як Європи, так і всього світу. Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та торговий представник України Тарас Качка, повідомляє ZN.UA.

«Україна є нетто-експортером, тобто виробляємо більше, ніж споживаємо. Українська аграрна промисловість «годує увесь світ», експортуючи соняшникову олію та кукурудзу», – прокоментував Тарас Качка.

Однак, за словами заступника міністра,  зовнішня торгівля пшеницею має здійснюватись дуже обережно, щоб не призвести до нестачі в Україні. А деякі традиційні продовольчі товари в Україні не перекривають попит власною промисловістю.

«Є ринки, де ми залежимо від імпорту, наприклад, як не дивно,  це гречка. Тут ми маємо негативну тенденцію скорочення посівних площ в Україні. Це пов’язано зі зміною клімату та структури українського сільського господарства. Посіви гречки мігрують у більш сприятливі регіони. Тому у нас зростає частка імпорту в такому товарі як улюблена українцями гречка», – зазначив Качка.

Він додав, що в України є запит навіть до Австралії – стосовно того, щоб на нас поширили загальну систему преференцій.

Тому що в нинішніх умовах зменшення мита навіть на 5 відсоткових пунктів дає можливість економічно вигідно продавати продукцію з України до Австралії. Тобто ми є глобальним гравцем, – розповів Тарас Качка.

Нагадаємо, що граничний обсяг експорту пшениці в 2019/2020 маркетинговому році становитиме  20,2 млн т. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

25 серпня 2020
Україні потрібно адаптувати власне законодавство із законодавством ЄС, зокрема у частині фітосанітарних процедур
Нам слід звернути увагу на синхронізацію й адаптацію українського законодавства із законодавством ЄС, зокрема у частині …
1155
0 0
12 липня 2020
Україні політично вигідно заборонити хлорпірифос, – Тарас Качка
Рішення про введення в Україні заборони на хлорпірифос і хлорпірифос-метил політично прийнято. Про це розповів заступник …
10 червня 2020
Торгового представника України обрано заступником голови Міжнародної ради по зерну
Під час онлайн-зустрічі 51-ї сесії Міжнародної ради по зерну (МРЗ), яка відбулася 8 червня, торгового представника України …

Вибір редакції

2593
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4406
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …