6 листопада 2019, 15:30, Фінанси

У невиконанні кредитних угод між ДПЗКУ й китайською компанією винні обидві сторони, ― Ірина Марченко

Невиконання умов генеральної угоди між  «Державною продовольчо-зерновою корпорацією України» (ДПЗКУ) і Китайською національною корпорацією машинної промисловості та генеральних підрядів (ССЕС) ―  це вина обох сторін. Про це повідомила голова правління ДПЗКУ Ірина Марченко, йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

«У цій історії всі камені, як ви кажете, справді летять у наш город. Мовляв, українська сторона в особі держави і ДПЗКУ не виконують свої зобов'язання за кредитом. Але на поточний момент можу впевнено сказати, що нічого подібного немає. Я вважаю, що невиконання умов генеральної угоди між ДПЗКУ і Китайською національною корпорацією машинної промисловості та генеральних підрядів (ССЕС) — це вина обох сторін, і більшою мірою саме ССЕС», — прокоментувала Ірина Марченко.

За її словами, обсяги, за якими взяла на себе зобов'язання Україна, були віддані машинобудівній компанії. На думку Марченко, якщо б договір генеральної угоди був підписаний з державним китайським зерновим оператором COFCO, то ДПЗКУ виконала б свої зобов'язання.

Ідея цього проекту була шикарною. Створити «зелений коридор», який дозволяв би з України постачати 5,2 млн тонн зернових до Китаю. Тільки ніхто не врахував, що в Китаї є квота на імпорт. І квоти на імпорт набагато менші, аніж той обсяг, який вказано в контракті. У цьому абсурд ситуації. Я вже не кажу про те, що в загальній квоті, яка видається Китаєм, квоти ССЕС — це всього лише 25-30%, а точніше 400-500 тис. т. Але не 5,2 млн т, — зазначила Ірина Марченко.

Вона вказала, що якби ДПЗКУ працювала з COFCO, то компанія могла б діяти поза квотою. Як китайський державний трейдер, який працює на глобальних ринках, COFCO може продавати продукцію в інші країни.

На думку Ірини Марченко, ДПЗКУ зможе погасити борг по «китайському кредиту» приблизно у 2032 році.

Але це за умови, що зробимо пролонгацію, отримаємо якийсь пільговий період. На сьогодні з $1,5 млрд ми сплатили з тіла кредиту $300 млн. Що ж до відсотків, то з 2012 року до 2019-го було виплачено за ними $544 млн", — додала вона.

Більше про деталі щодо китайського кредиту корпорації читайте за посиланням.

Нагадаємо, ДПЗКУ увійшла в ТОП-100 найбільших українських державних компаній за 2018 рік. 

 

 

в