3741

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 26 червня 2020
Дата введення в дію:
Авторство: Деркач Андрій Леонідович

Детальніше про проект закону № 3741

Законопроектом пропонується внести зміни по ч. 1 ст. 247 Кримінального кодексу України та доповнити ст. 247 цього кодексу частиною другою, які на думку автора законопроекту посилять кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору.

Зокрема, за порушення правил установлених для боротьби зі шкідниками і хворобами рослин, та інших вимог законодавства про захист рослин, що завдало істотної шкоди пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. под. мін. — штраф 170 тис. грн.) або громадськими роботами на строк від 120-200 годин.

За ті самі дії, якщо вони спричинили загибель бджолиних сімей, чим створили тяжкі наслідки пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. – 3400 грн.) або обмеження волі на строк до двох років.

Істотною шкодою вважається матеріальна шкода, яка у двадцять (340 грн.) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Тяжкими наслідками вважається матеріальні збитки, які заподіяні фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом та у 60 (1020 грн.) і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.

До теми

23 грудня 2019
У Дніпрі створили унікальну упаковку для меду – банки із бджолиного воску
Українська компанія MEDUSHA винайшла дивовижне рішення для зберігання меду, якому немає аналогів у світі – у банках із бджолиного воску. Про це...
3 червня 2018
В Україні через потужні інсектициди почали масово вмирати бджоли
Пасічники Дніпропетровської області нарікають, що місцевий фермер почав використовувати надпотужну отруту, яка становить небезпеку й для людей. Про...
2 травня 2016
Українські бджоли дають чималий прибуток АПК — аграрій
Бджоли дають прибавку до врожаю від 100 до 200 кг насіння соняшника з гектара. Про це повідомляє директор підприємства "Південь Агролідер" Сергій...