Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції

Статус: Діє
Дата реєстрації: 30 березня 2018
Дата введення в дію: 2 серпня 2019
Авторство: Бакуменко Олександр Борисович, Івченко Вадим Євгенович, Мушак Олексій Петрович, Кулініч Олег Іванович, Люшняк Микола Володимирович, Кіт Андрій Богданович, Дмитренко Олег Миколайович, Юрчишин Петро Васильович, Козаченко Леонід Петрович, Заболотний Григорій Михайлович, Кузьменко Анатолій Іванович, Лабазюк Сергій Петрович, Лунченко Валерій Валерійович, Мірошніченко Іван Володимирович, Давиденко Валерій Миколайович, Кучер Микола Іванович, Вадатурський Андрій Олексійович, Бобов Геннадій Борисович, Петьовка Василь Васильович, Дідич Валентин Володимирович, Негой Федір Федорович, Хлань Сергій Володимирович, Нестеренко Вадим Григорович, Бриченко Ігор Віталійович

Детальніше про закон України № 2496-VIII

Частка органічної продукції і сировини на експорт становить 90%. Продають органіку в більш ніж 40 країн. На внутрішньому ринку реалізується тільки її десята частина.

Його основне завдання: адаптація внутрішньої системи контролю якості органічної продукції до європейського законодавства, тому він встановлює вимоги не тільки до продукції, а й стандарти до процесу виробництва.

  • Введено механізм контролю за органами іноземної сертифікації, які працюють на території України.
  • Регламентовано вимоги до виробництва, маркування та обігу продукції.
  • Передбачено чітку процедуру сертифікації органічного виробництва, з деталізацією за галузями, механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та механізм державного контролю (нагляду).
  • Визначено відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.
  • Збільшено розмір штрафів до 30 тис. грн за реалізацію органічно чи псевдоорганічної продукції без належного сертифіката.
  • Прописано вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництв.
  • Також окремо визначаються вимоги до зберігання, перевезення, реалізації, декларування та маркування органічної продукції.

Визначається сертифікація органічного виробника (весь процес). Так, виробник, щороку має проходити сертифікацію для підтвердження відповідності вимогам. Окремо встановлено вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва. Витримуватись умови ощадливого ставлення до довкілля.

Встановлює обмеження щодо застосування слів або префіксів, які можуть ввести в оману споживача, наприклад, «біо», «органічне» тощо. Тим не менш, він передбачає перехідний період для виробників, які у своїй назві використовують ці слова. Такий підхід гарантуватиме споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні. Перехідний період може тривати від 2 до 5 років.

До теми

18 січня 2019
Дію мораторію на перевірки бізнесу від контролюючих органів хочуть поновити на рік
Парламенту пропонують на 2019 рік поновити відмінений раніше мораторій на перевірки бізнесу.  Про  це ідеться у законопроекті № 9473...
14 січня 2019
На сайті уряду оприлюднили текст постанови про реорганізацію ДФС
Уряд прийняв рішення про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України. Постановою передбачено: реорганізація...
14 січня 2019
Міжнародні фінансові організації лобіюють вільний ринок землі в Україні для бізнесів своїх країн-засновниць
Міжнародні організації, які схиляють Україну до швидкого запуску вільного ринку землі, дбають лише про інтереси власного бізнесу. Таку точку зору...