6644

Проект закону про внесення змін до закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання учасниками ринку автомобільних вантажних перевезень норм законодавства в частині вагових та габаритних параметрів транспортних засобів)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 23 червня 2017
Авторство: Бриченко Ігор Віталійович

Детальніше про проект закону № 6644

Законопроект спрямований на збереження автомобільних доріг загального користування та підвищення відповідальності пов’язаних сторін.

Порушення встановлених законодавством вимог щодо габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу часто спричиняється під час завантаження відправником, а не з вини самого перевізника. При цьому відправники вантажів законодавчо не зобов’язані вживати запобіжних заходів до недопущення перевантаження транспортних засобів та не несуть відповідальності у випадку порушення габаритно-вагових норм.

Більше того, водій перевізника не має законних підстав відмовитись від виконання перевезення у разі завантаження транспортного засобу з порушенням встановлених вагових або габаритних норм.

За чинним законодавством адміністративну відповідальність за перевищення габаритно-вагових норм несе лише перевізник, який, по суті, часто не має можливості контролювати процес завантаження.

Законопроектом передбачається ввести відповідальність відправника вантажу за порушення встановлених законодавством вагових та/або габаритних норм.

До теми

19 жовтня 2018
У цьому сезоні ціна на автоперевезення зернових зросла майже на 50%
В АПК України відзначається сезонне зростання цін на перевезення зернових. Про це в коментарі Latifundist.com повідомив засновник проектів...
12 жовтня 2018
Україна та Польща домовилися про дозволи на автоперевезення
Україна та Польща домовилися про попередній обмін 160 тис. дозволів на автоперевезення в 2019 році. Про це повідомило Міністерство...
11 жовтня 2018
Вночі обстріляли автомобіль фермера: постраждали дві людини
Близько 21 год. 10 жовтня на трасі Херсон—Феодосія невідомі розстріляли автомобіль керівника ТОВ «Славута...